Sinfonia Varsovia Kameralnie – W zasięgu

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Sinfonia Varsovia Kameralnie – W zasięgu.

Nowa edycja cyklu Sinfonia Varsovia Kameralnie to nie tylko siedem nowych koncertów w wykonaniu muzyków czołowej polskiej orkiestry. To również kolejny krok w kierunku uczynienia muzyki klasycznej bardziej dostępną dla mieszkańców miasta. Druga odsłona cyklu obejmuje zarówno koncerty w siedzibie Orkiestry, jak i bliźniacze wydarzenia w różnych lokalizacjach na terenie całej Warszawy.
„W zasięgu” – pod takim hasłem odbywać się będą w różnych miejscach bliźniacze koncerty z serii Sinfonia Varsovia Kameralnie. Jest to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć muzyków orkiestry w wydaniu kameralnym bez konieczności podróżowania na drugi koniec miasta. W tym roku myśl przewodnia cyklu brzmi „Od duetu do oktetu”, a podczas kolejnych koncertów będzie można usłyszeć zespoły obejmujące od dwóch do ośmiu instrumentów. Ponadto wszystkie prezentowane kompozycje będą opatrzone komentarzem prowadzącego oraz samych muzyków, którzy zaproszą publiczność do rozmowy.
Pierwszy koncert „W zasięgu” odbędzie się 20 stycznia o 18:00 w Domu Kultury Praga. Zabrzmi wówczas program, który na początku roku zainaugurował cykl w siedzibie orkiestry. Na scenie zaprezentują się trzy duety utworzone z różnych połączeń klarnetu basowego, fagotu i fortepianu. W programie znajdzie się Sonata op. 168 Camille’a Saint-Saënsa w transkrypcji na klarnet basowy i fortepian oraz Lied François Rasse’a na ten sam zestaw instrumentów, a także Sonata na fagot i wiolonczelę B-dur KV 292 Wolfganga Amadeusza Mozarta w opracowaniu na fagot i klarnet basowy oraz Concertino Marcela Bitscha na fagot i fortepian. Do muzyków Sinofnii Varsovii, Karola Sikory (klarnet basowy) i Szymona Michalika (fagot) dołączą pianistki, Wioletta Fluda i Romana Orłowska.

20.01.2019, godz. 18:00
Dom Kultury Praga, ul. B. Sawinkowa 2 (dawniej ul. Dąbrowszczaków), Warszawa

Kolejne koncerty odbędą się 11 lutego o godzinie 19:00 w Służewskim Domu Kultury oraz 7 marca o 17:00 w Mareckim Domu Kultury.

Wstęp na wszystkie koncerty Sinfonia Varsovia Kameralnie – W zasięgu jest darmowy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.sinfoniavarsovia.org

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.