Serum do włosów – poznaj 5 powodów, dla których warto mieć je w swojej kosmetyczce!

Serum do włosów

Niesforne i pozbawione blasku włosy? Rozdwojone końcówki? A może matowe i przesuszone kosmyki, których codzienna stylizacja przyprawia o ból głowy?

Serum do włosów to kosmetyk o wszechstronnym działaniu, którego regularne stosowanie może sprostać wielu problemom związanym zarówno z pielęgnacją, jak i układaniem fryzury. Poznaj 5 powodów, dla których warto korzystać z jego zalet!

Zadaniem profesjonalnych kosmetyków jest wykorzystanie potencjału zawartych w nich składników tak, aby maksymalnie odpowiedzieć na potrzeby włosów, szczególnie wtedy, gdy są one zniszczone, przesuszone lub narażone na działanie niekorzystnych czynników, np. zmiennych temperatur. W wielu przypadkach duet złożony z dobrze dobranego szamponu i odżywki czy maski może okazać się w tym celu niewystarczający, dlatego dobrym pomysłem okazuje się włączenie w codzienną kosmetyczną rutynę serum do włosów – dopasowane do potrzeb naszych kosmyków będzie wsparciem zarówno podczas zabiegów pielęgnacyjnych, jak i stylizacji.

Co to jest serum do włosów i czym różni się od pozostałych typów kosmetyków? To przede wszystkim produkt o silnie skoncentrowanej formule, która zawiera wyższe stężenie substancji czynnych niż regularnie stosowane szampony, odżywki czy maski. Olejek do włosów niejednokrotnie wspiera nasze kosmyki w kilku obszarach jednocześnie – dodaje im blasku, odżywia je i zapewnia ochronę. Oto 5 powodów, dlaczego warto korzystać ze zalet, jakie może zapewnić jego regularne stosowanie!

1. Nawilżenie na miarę potrzeb

Profesjonalne serum do włosów zapewnia wszechstronne wsparcie – jedną z kluczowych korzyści stosowania tego rodzaju produktu jest jego działanie nawilżające. Z uwagi na swoją formę, olejek do włosów otula łuski włosa i domyka je, nawilżając i zabezpieczając przed utratą wody jednocześnie. Taki zabieg dba również o odżywienie fryzury i dodaje jej zdrowego blasku – będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku włosów, które stały się matowe i przesuszone, np. w wyniku stosowania licznych zabiegów stylizacyjnych. Doskonałym przykładem produktu, po jaki warto sięgnąć, jest HAIR CARE PANDA Silky Elixir – dermokosmetyk, a zarazem nawilżające serum do włosów, które łączy w sobie dobroczynny wpływ składników aktywnych ze wspaniałym zapachem gumy balonowej i składem pozbawionym zbędnych substancji drażniących.

2. Wsparcie podczas wypadania włosów

Kolejnym atutem stosowania preparatów z tej grupy, są ich właściwości pobudzające pracę cebulek włosa. Zastanawiając się, jakie serum na porost włosów będzie najlepsze, warto zwrócić uwagę na produkty, których formuła łączy w działanie stymulujące wzrost z rewitalizacją. Pozwoli to nie tylko na pojawienie się tzw. baby hairs, czyli nowych kosmyków, ale wesprze pielęgnację całej fryzury. Dużym atutem jest fakt, że serum do włosów wypadających z powodzeniem może być stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, którym zależy na przywróceniu włosom dawnej świetności, a także przez osoby, które borykają się z problemem łysienia.

3. Koniec z niesfornymi kosmykami

Trudności w stylizacji włosów to kolejne problemy, jakie może może pomóc rozwiązać dobre serum do włosów. Kosmetyk tego typu domyka łuski włosa i wygładza jego strukturę, w efekcie sprawiając, że fryzura jest bardziej podatna na zabiegi stylizacyjne. Serum do włosów docenią nie tylko mamy, ale także małe księżniczki, których kosmyki trudne są do rozczesania, czyniąc tym samym poranną rutynę mało komfortową. Hydrolizat naturalnego jedwabiu zawarty w takich produktach jak HAIR CARE PANDA Silky Elixir otula włosy i zapewnia im satynową miękkość, dzięki czemu zarówno szczotka, jak i grzebień używane na co dzień podczas czesania staną się prawdziwymi sprzymierzeńcami w trosce o włosy.

4. Ochrona na najwyższym poziomie

Dobre serum do włosów zadba nie tylko o regenerację, ale także o skuteczne zabezpieczenie kosmyków przed czynnikami zewnętrznymi. Należą do nich np. wysokie temperatury, których działaniu poddawane są włosy podczas stylizacji z użyciem lokówki, suszarki lub prostownicy. Zastanawiając się, jakie serum do włosów wybrać, warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające dimethiconol – składnik, który stanowi ochronę przed ich działaniem, tworząc na powierzchni włosa otulającą powłokę. Jego działanie może okazać się pomocne także zimą, gdy fryzura narażona jest na trudne warunki pogodowe lub uszkodzenia mechaniczne będące wynikiem noszenia czapki.

5. Serum do włosów wspierające regenerację

Niezależnie od tego, czy za zniszczenia w strukturze włosa odpowiadają zabiegi stylizacyjne, zmiana temperatur czy uszkodzenia mechaniczne – profesjonalne serum do włosów może stanowić wsparcie w przywróceniu fryzurze jej świetności. Regularnie stosowane, w połączeniu z pozostałymi zabiegami pielęgnacyjnymi, pozwoli na dobre pożegnać rozdwojone końcówki czy żyjące własnym życiem, puszące się kosmyki. Receptura bogata w takie składniki jak cyklopentasiloksan będzie chronić wlosy także przed elektryzowaniem się.

Zastanawiając się nad tym, po jakie serum do włosów sięgnąć, warto rozpocząć poszukiwania od analizy stanu włosa i potrzeb naszej fryzury. Spora pomocą będzie także przyjrzenie się codziennym zabiegom pielęgnacyjnym i wyeliminowanie błędów w tym zakresie. Dobre serum do włosów będzie wówczas nie tylko wspierać nas w walce o rewitalizację i odbudowę, ale także pomoże utrzymać osiągnięte efekty.

/artykuł sponsorowany/