Samodzielny wyrób świec – co będzie nam do niego potrzebne?

 Świeczki są często wybierane jako ozdoby do domu, nawet jeżeli docelowo nie chcemy ich palić. Czy warto wykonać je własnoręcznie?

  1. Dlaczego warto samodzielnie robić świece?
  2. Wosk do świec – jakie są jego rodzaje?
  3. Wosk świecowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  4. Woski do wyrobu świec – gdzie kupić?

Dlaczego warto samodzielnie robić świece?

Nie da się ukryć, że świeczki są jednymi z ciekawszych i prostszych pomysłów na dekoracje, jakie możemy wykonać samodzielnie. Nie tylko dobrze wyglądają, ale również – jeżeli użyjemy odpowiednich dodatków – pozwolą na wypełnienie naszego domu przyjemnym zapachem. Jeżeli planujemy zrobić własne świece, musimy najpierw zaopatrzyć się w odpowiednie produkty: między innymi wosk, sznurek na knot i różne dodatkowe olejki, które pozwolą nam osiągnąć ciekawą kompozycję zapachową.

Wosk do świec – jakie są jego rodzaje?

Wybierając produkt do wytworzenia świec szybko zauważymy, że istnieje kilka rodzajów wosków. Do najczęściej wykorzystywanych zaliczamy między innymi:

  • wosk stearynowy: jest najbardziej budżetową opcją, idealny gdy dopiero zaczynamy uczyć się wykonywać świece;
  • wosk sojowy: dobry wybór gdy zależy nam na naturalnych produktach do świeczek;
  • wosk pszczeli: jego zapach jest słodki i charakterystyczny, dzięki czemu nie wymaga zastosowania dodatkowych olejków ani kompozycji zapachowych;
  • wosk kokosowy: nadaje się do mieszania z innymi rodzajami, co pozwala osiągnąć ciekawsze rezultaty;
  • wosk palmowy: dobry do wykonywania świec zdobionych, może zostać wymieszany z woskiem sojowym dla lepszego efektu.

Wosk świecowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając wosk do ręcznie robionych świec powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość. W zależności od wybranego rodzaju będzie miał on inną trwałość, zapach, a także wytrzymałość na spalanie. Niektóre woski możemy umieścić w podgrzewaczu – w tym celu zwykle formuje się z nich małe krążki, które następnie ulegają stopieniu pod wpływem ciepła i uwalniają w ten sposób zapach. Pracując z woskiem powinniśmy uważać na zabrudzenia, jakie może pozostawiać na materiałach – dlatego świeczki lepiej jest przygotowywać w dedykowanych do tego foremkach.

Woski do wyrobu świec – gdzie kupić?

Jeżeli zależy nam na tym, aby dostawa wosków i innych produktów do tworzenia świec typu candle była zawsze dobrej jakości, warto zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Dzięki temu nie będziemy musieli czekać zbyt długo na paczkę, a także będziemy mieć do wyboru znacznie większy asortyment.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.