Samochód osobowy w leasingu – nowy czy używany?

Samochód osobowy w leasingu
Szykujesz się do powiększenia floty pojazdów firmowych i zastanawiasz się nad leasingiem? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję sprawdź, jakie samochody warto leasingować. Wcale nie musisz ograniczać się do pojazdów fabrycznie nowych. Okazuje się, że używane auto w leasingu także może być dobrym rozwiązaniem.

Leasing pojazdów jest opcją często wybieraną przez przedsiębiorców. Chociaż wiele firm decyduje się na auta fabrycznie nowe, dobrą opcją mogą okazać się samochody używane.

Nowe auto w leasingu – za i przeciw

Fabrycznie nowy pojazd wzięty w leasing niesie za sobą wiele korzyści. To przede wszystkim większa pewność jego bezawaryjności, a w razie wystąpienia usterek technicznych, naprawy podejmuje się producent.

Minusem jest natomiast wyższa cena, co ma znaczenie m.in. w przypadku leasingowaniu choćby kilku pojazdów. Ponadto czas oczekiwania na samochód jest dość długi – nierzadko to kwestia kilku miesięcy. Jest to zatem spora niedogodność w sytuacji, gdy nowa flota pojazdów potrzebna jest „na już”.

Używane auto w leasingu – dlaczego warto?

W leasing można wziąć również auto używane, co może okazać się bardzo opłacalną opcją. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się z kilku powodów, m.in.:

  • niższego kosztu całkowitego – samochody używane są znacznie tańsze niż pojazdy prosto z fabryki;
  • krótkiego czasu oczekiwania – auta dostępne są od ręki, a więc będzie można je użytkować zaraz po dopełnieniu formalności;
  • szerokiego wyboru – dostępnych jest wiele pojazdów, dlatego z łatwością można je dopasować do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Warto przy tym podkreślić, auta używane – szczególnie te dostępne w salonach samochodowych – są pojazdami w bardzo dobrym stanie technicznym. Mają zaledwie kilka lat, dlatego doskonale nadają się do uzupełnienia, modyfikacji floty samochodów firmowych. 

Jak wybrać leasing na korzystnych warunkach?

Aby używane auto w leasingu było korzystnym rozwiązaniem, warto wybrać dopasowaną formę finansowania. Na co zwrócić uwagę? 

Znaczenie mają m.in.:

  • opłata wstępna – im niższa, tym mniej środków potrzebujesz do uruchomienia finansowania;
  • okres finansowania – optymalnym rozwiązaniem jest 36-miesięczny lub 48-miesięczny czas spłaty;
  • możliwość częstszej wymiany auta – w ramach gwarancji odkupu auta przez dealera;
  • niska miesięczna rata – dzięki temu masz szansę zachować płynność finansową;
  • limit kilometrów – od niego zależy wysokość miesięcznej raty. 

Jeżeli zależy ci na finansowaniu z niską miesięczną ratą i niską opłatą wstępną (10% lub 30%), poznaj warunki Leasingu niższych rat KINTO One na auta używane w Toyota Leasing. Na jego korzyść przemawia duża elastyczność m.in. co do sposobu zakończenia umowy. W ramach tego finansowania możesz wymienić auto na kolejne – bez konieczności angażowania gotówki. 

Pamiętaj! Leasing na auta używane działa na identycznej zasadzie jak leasing na nowe pojazdy. Nie wpływa również na zdolność kredytową i pozwala na utrzymanie płynności finansowej. Dzięki temu możesz zbudować flotę pojazdów znacznie niższym kosztem i bez żadnego ryzyka. 

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.