Rzeźbiarskie ABC – warsztaty rodzinne

Rzeźbiarskie ABC – warsztaty rodzinne

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 4-7 lat organizowane w ramach wystawy „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Co to jest rzeźba, kto ją wykonuje i jakich narzędzi używa? Z jakich materiałów można ją stworzyć? Czy rzeźbiarz potrafi rysować i czy powinien być siłaczem?

Podczas zwiedzania wystawy poszukamy odpowiedzi na te pytania i prześledzimy proces powstawania rzeźby. Następnie zakasamy rękawy i stworzymy własne prace rzeźbiarskie, które potem zabierzemy do domu. Każda rodzina przygotuje szkice, na podstawie których stworzy rzeźby z gliny.

Na koniec każdy młody artysta otrzyma dyplom ukończenia artystycznej akademii!

Data: niedziela, 23 lutego 2020, godz. 12:30-14:00
miejsce: siedziba główna Muzeum Literatury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20
prowadzenie: Karolina Goska (edukatorka Muzeum Narodowego w Warszawie)

Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl
W temacie wiadomości prosimy wpisać datę oraz tytuł warsztatów.

Liczba miejsc: 20
______
Warsztaty rodzinne organizowane we współpracy z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia, oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

***
Warsztat w ramach cyklu zajęć „Śladami Augusta Zamoyskiego”.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na dwa cykle warsztatów twórczych połączonych ze zwiedzaniem wystawy – jeden przeznaczony dla dzieci młodszych (4-7 lat), a drugi dla starszych (7-12 lat) – podczas których odkryjemy tajemnice życia i twórczości wybitnego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego. Zajęcia będą odbywać się w pierwszą (dla dzieci starszych) i ostatnią (dla dzieci młodszych) niedzielę miesiąca od 2 lutego do 17 maja.

Pełen program warsztatów: http://muzeumliteratury.pl/sladami-augusta-zamoyskiego-warsztaty-rodzinne-towarzysza%cc%a8ce-wystawie-myslec-w-kamieniu/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.