Rzecz o banalności miłości – spektakl online

Rzecz o banalności miłości – spektakl online

O możliwość zaprezentowania tego nagrania pytało nas wielu widzów: zapraszamy na naszą e-scenę na „Rzecz o banalności miłości” Savyon Liebrecht!

Historia romansu niemieckiego filozofa Martina Heideggera i 20 lat od niego młodszej politolożki żydowskiego pochodzenia Hanny Arendt. On zrewolucjonizował współczesną filozofię, ona stworzyła jedną z najbardziej znanych teorii totalitaryzmu. Zaangażowanie Heideggera w narodowy socjalizm i uwielbienie dla Hitlera miały wpływ na opuszczenie Niemiec przez Arendt. Doświadczenia nazizmu i Holocaustu nie zabiły jednak łączących ich uczuć. Sztuka izraelskiej pisarki Savyon Liebrecht to nie tylko próba uchwycenia rodzącej się fascynacji i więzi duchowej między dwojgiem wielkich myślicieli, ale też próba odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące istoty zła, rozliczenia z nazizmem oraz uwikłania losów jednostki w wielką historię, filozofię i politykę.

Obsada:
[Halina Skoczyńska]
Adam Ferency
Martyna Kowalik
Mateusz Weber

Twórcy:
reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski
przekład: Michał Sobelman
scenografia, kostiumy: Marta Dąbrowska-Okrasko
muzyka: Piotr Łabonarski
asystent reżysera: Julian Potrzebny

Spektakl zostanie zamieszczony na naszym kanale YouTube w sobotę o godz. 19.00 i będzie dostępny do północy wyłącznie w dniu emisji. Link podamy w tym wydarzeniu oraz na tablicy FB.

LINK DO NAGRANIA: https://youtu.be/7puYuv0AllE

Spektakl zostanie pokazany w ramach Dzień Teatru Publicznego 2020 | #czekamy

PREMIERA odbyła się 10 stycznia 2014 r., Scena im. H. Mikołajskiej.

LINK DO NAGRANIA będzie aktywny w sobotę, 23 maja od 19.00 do północy: https://youtu.be/7puYuv0AllE

Fot. K. Chmura

Uwaga: Drodzy widzowie, nagranie zostało zrealizowane w celach technicznych i pierwotnie nie było przeznaczone do prezentowania szerokiej publiczności. Ze względu na wyjątkową sytuację postanowiliśmy udostępnić je bezpłatnie i będzie nam niezmiernie miło jeśli spędzicie z nami ten wieczór.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.