Ryzykowne zachowania dzieci w sieci – sexting – webinar

To na pewno nie dotyczy mojego dziecka! – tak reaguje wielu rodziców, którzy słyszą o sextingu. Część jest jednak w błędzie, ponieważ to zjawisko z roku na rok przybiera na sile.

Czym jest sexting? Termin powstał z połączenia dwóch słów sex i texting. Początkowo odnosił się jedynie do wysyłania erotycznych wiadomości SMS. Rozwój technologii sprawił, że został rozszerzony o komunikatory, aplikacje i inne internetowe narzędzia.

42% polskich nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś od innej osoby intymne materiały, a 13% wysłało swoje nagie zdjęcia lub filmy innym – to wyniki badań NASK. Czy Waszych dzieci na pewno nie ma w tej grupie?

Część z nas pomyśli: nie ma w tym nic złego, w końcu roznegliżowane fotografie często publikują znane gwiazdy, influencerzy, nagość pojawia się w filmach, teledyskach, reklamach. Granica intymności się zaciera. Młodzi ludzie często idą w ślady swoich idoli. Zapominają jednak o jednym: zdjęcia czy wpisy, które zamieszczają w sieci, nigdy z niego nie zginą, nawet jeśli je wykasują. Wystarczy kilka sekund, żeby ktoś je zapisał i rozpowszechnił.

O sextingu, jego przyczynach i konsekwencjach będziemy rozmawiać podczas kolejnego webinaru w ramach Akademii Cyfrowego Rodzica. Tomasz Rożek, ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” do rozmowy zaprosił Annę Kwaśnik, ekspertkę NASK z zespołu Dyżurnet.pl.

Kiedy? We wtorek 25 sierpnia o godz. 20.00
 Gdzie? Na Facebooku
 https://www.facebook.com/naukatolubie
i Youtubie Nauka. To lubię
https://www.youtube.com/user/naukatolubie

To kolejny webinar z cyklu Akademii Cyfrowego Rodzica organizowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, NASK, Akademię NASK i Nauka. To lubię.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.