Ruszyła I Akademia Sportów Plażowych w Warszawie

Siatkówka plażowa to gra zespołowa, która już od 1996 roku należy do dyscyplin olimpijskich i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych ale i dzieci na całym świecie.

„Siatkówka plażowa to wciąż niedoceniana dyscyplina sportu w Polsce. Mimo coraz większych sukcesów na arenie międzynarodowej brakuje odpowiedniej infrastruktury, finansowania i promocji. Naszym celem jest nie tylko stworzenie odpowiednich warunków do trenowania siatkówki plażowej przez cały rok, ale również połączenie pasjonatów siatkówki plażowej i stworzenie wspierającej się nawzajem społeczności siatkarzy plażowych”. – mówi Katarzyna Wicha-Gajek, Prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Sportów Plażowych Monta Beach Volley Club.

Po sukcesie polskiej pary (Kantor/Łosiak) w organizowanym przez siebie World Tour Warsaw 2018 Monta Beach Volley Club ogłasza nabór do sekcji siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży. Planowane są również grupy dla dorosłych. Treningi, wyjazdy i turnieje odbywać się będą w ramach Akademii Sportów Plażowych Monta i odbywać się będą przez cały rok. Latem na otwartej przestrzeni a zimą na krytej, ogrzewanej hali z piaskiem. Uczestnicy akademii zostaną podzieleni na grupy wg. wieku i stopnia zaawansowania. Wśród trenerów znajdują się nie tylko pasjonaci siatkówki plażowej, ale profesjonalni trenerzy i zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem.
Partnerem strategicznym Akademii jest firma Decathlon Polska

Pierwsze otwarte i bezpłatne treningi odbędą się na terenie Monta Club, przy ul. M. Zaruskiego 12.

  • Wtorek, 31 lipca o godz. 16.00 – dla dzieci w wieku 6-12 lat
  • Czwartek, 2 sierpnia o godz. 16.00 – dla młodzieży w wieku 12-18 lat
  • Spotkania dla dzieci 5-12 lat każdy wtorek wakacji godz. 16:00 – klik

Zgłoszenia i informacje:
biuro@montaclub.com.pl
https://montaclub.com.pl/aktualnosci.html

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.