Rusz się nad Wisłą: bieganie, nordic walking, padel, nauka pływania na desce SUP

Rusz się nad Wisłą.

Wspólne bieganie, nordic walking, nauka pływania na desce SUP to kilka bezpłatnych zajęć dla miłośników nadwiślańskiej aktywności. Cotygodniowe treningi odbywają się na Białołęce, Pradze-Północ, Pradze-Południe i w Śródmieściu. Fani gry w padla mogą korzystać z otwartego kortu przy płycie Desantu.

Reklama
Reklama

Harmonogram zajęć Rusz się nad Wisłą:

  • treningi Kettlebell Hardstyle – soboty, godz. 10.30, przystań Aquatica przy plaży Rusałka, (wstęp wolny) do 5 października,
  • trening biegowe – czwartki, godz. 19.30, zbiórka przy ul. Świderskiej 113, Funkcjonuj (obowiązują zapisy tutaj) do 10 października;
  • treningi nordic walking – piątki, godz. 12.00, zbiórka w parku Picassa za BOK, ul. Van Gogha 1 (wstęp wolny, rezerwacja kijów tel. 796 661 334) do 18 października;
  • trening pływania na desce SUP – poniedziałki godz. 18.00, środy godz. 7.00, soboty godz. 12.00, kanał Żerański (obowiązują zapisy tel. 796 661 334, płatne 9 zł/osoba), od 12 sierpnia do 2 października. 

Wszystkie nadwiślańskie atrakcje współfinansuje m.st. Warszawa. Kalendarium wydarzeń dostępne jest na fanpage’u Dzielnicy Wisła tutaj.

Kierunek: Wisła

Reklama
Reklama

Plaże w Dzielnicy Wisła to nie tylko miejsce do słonecznych kąpieli. W każdą niedzielę, o godz. 18.00 na Poniatówce sympatycy intensywnych treningów mogą przyjść na otwarty trening tabaty. Z kolei fani nordic walking spotykają się w niedzielne wieczory o godz. 18.00  przy MOSIR Poranki i Wieczory i wyruszają na wycieczkę po dzikich zakątkach rzeki. Fundacja Promocji Rekreacji KIM zaprasza na cykliczne zajęcia do 13 października.

Vege Wisła – treningi nadwiślańskie

Po lewej stronie Wisły, przy pomniku Syreny biegacze spotykają się w każdą środę o godz. 19.30. Każdy trening nawiązuje do jednego z ekologicznych tematów. Ekspert dzieli się ciekawostkami o diecie roślinnej, nadwiślańskim ptactwie, historii Warszawy, czy też nawykach w nurcie zero waste. Udział mogą wziąć wszyscy sympatycy biegania, a szczególnie osoby początkujące i średnio-zaawansowane. Stu najbardziej aktywnych uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę. Na bezpłatne treningi obowiązują zapisy online, na wydarzeniu Fundacji Run Vegan. Zajęcia odbywają się do 4 września.

Reklama
Reklama

Nadwiślański Smecz – padel na bulwarach

Padel jest kombinacją gry w tenisa oraz squasha. Dyscyplina staje się coraz bardziej popularna w stolicy, m.in. dzięki kortowi przy płycie Desantu, który jest czynny całą dobę. Chętni mogą bezpłatnie zarezerwować kort na stronie padelbulwary.pl. Ci, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności mogą przyjść na lekcje z instruktorem. Trenerzy uczą techniki w każdą środę, czwartek i piątek w godz. 17.00 – 19.00, a weekendami w godz. 12.00 – 18.00. Zapisy na zajęcia prowadzi organizator, Stowarzyszenie Polska Federacja Padla. Akcja trwa do 15 września. 

Rusz się nad Wisłą

Wisła urzeka aktywnych warszawiaków na wodzie i lądzie. Miłośnicy wodnych sportów mogą spróbować swoich sił w pływaniu na desce SUP po kanale Żerańskim. W ramach cyklu Rusz się nad Wisłą na plaży Zoo (Rusałka) organizowane są treningi Kettlebell Hardstyle. Z kolei na białołęckich brzegach Wisły odbywają się treningi biegowe. Nie zabraknie tam również treningów nordic walking – organizatorzy, Stowarzyszenie Warsaw Rowing Club zapewniają również kijki.

Reklama
Reklama

Urzeka mnie Wisła

Sporty wodne, relaks, zabawa czy ciekawostki turystyczne każdego dnia przyciągają tysiące osób nad Wisłę. By wspólnie dbać o te miejsce i jego czystość, trwa kampania edukacyjna Dzielnicy Wisła. „Urzeka mnie Wisła” to hasło przewodnie piątej edycji. Brzegami rzeki od czwartku do niedzieli, spacerują edukatorzy, którzy przypominają o sprzątaniu m.in. butelek, niedopałków czy foliowych siatek, a dodatkowo rozdają biodegradowalne worki i eko-gadżety. Kodeks dobrych praktyk promują też przedstawiciele świata kultury i rozrywki, m.in. KAMP!, Holak, Smolasty, Lara Gessler czy prof. Jerzy Bralczyk. Na fanpage’u Dzielnicy Wisła użytkownicy Messengera mogą sprawdzić kalendarium wydarzeń sportowych, kulturalno-rozrywkowych i ekologicznych. Więcej informacji o kampanii tutaj.

źródło: UM Warszawa

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.