Rozpoczęła się modernizacja parku Michałowskiego

Rozpoczęła się modernizacja parku Michałowskiego na Pradze-Północ. Pojawi się tam więcej zieleni, ławek, stolików, nowe oświetlenie i alejki. Młyn Michla po remoncie stanie się centrum kreatywności dla artystów. Według planu pierwszy etap prac zakończy się jeszcze w tym roku.

Park na Szmulowiźnie przy ulicy Kawęczyńskiej był niewielkim zieleńcem, sąsiadującym z Dzielnicowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz terenem zabytkowego Młyna Michla.

Pierwszy etap modernizacji

W 2018 roku miasto zorganizowało spacery z architektami na temat planów zagospodarowania parku oraz piknik konsultacyjny. W efekcie konsultacji społecznych wyłoniła się nowa koncepcja.

W centralnym punkcie parku znajdzie się pielęgnowana murawa otoczona rabatami kwietnymi – to miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy. Po bokach pojawią się zwarte krzewy, pośród zieleni staną ławki oraz zgłoszone w budżecie obywatelskim ławki ze stolikami do gry w szachy czy warcaby. Nawierzchnia alejek została zaprojektowana tak, by przepuszczała wodę do gleby. Będzie też wybieg z torem przeszkód dla psów i łąka kwietna.

Drugi etap prac

W ramach drugiego etapu realizacji inwestycji dzieci zyskają plac zabaw, oddzielony krzewami od boiska DOSiR. Przy parku powstanie także ogród społeczny do uprawy warzyw i ziół, sad owocowy oraz fontanna.

Młyn Michla po kompleksowej modernizacji stanie się siedzibą artystów i rzemieślników, a jego przestrzenie zajmą pracownie oraz warsztaty. W parterze budynku znajdzie się miejsce na kawiarnię i sanitariaty, dostępne również dla użytkowników parku.

Obiekt z długą historią

Obiekt przy ul. Objazdowej 2 to pozostałość dawnego kompleksu przemysłowego, który powstał w 1899 r. Zakład należał do Towarzystwa Aukcyjnego „Warszawski Młyn Parowy” Ludwika Michla. Od 2010 r. jest wpisany do rejestru zabytków.

Koncepcja zagospodarowania parku Michałowskiego przy ulicy Kawęczyńskiej wraz z otoczeniem Młyna Michla przy ulicy Objazdowej 2 w Warszawie to zamówienie realizowane w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu spójności w ramach Programu operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Koszt prac budowlanych pierwszego etapu modernizacji parku wyniesie 1 815 976,99 zł. Według harmonogramu mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej części parku już pod koniec 2020 roku.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.