Rowerowy Start w Warszawie

Rowerowy Start w Warszawie już 22 kwietnia 2017 roku.

Wspólny przejazd rowerowy ulicami Warszawy organizowany wraz z Warszawską Masa Krytyczna, a potem rowerowy piknik w Parku Fontann.

Harmonogram wydarzenia:

11:30 – 12:00 – zbiórka na Pl. Zamkowym
12:00 – start przejazdu ulicami Warszawy
14:00 – dojazd pod Park Fontann
17:00 – zakończenie pikniku

Trasa przejazdu:
Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki

Link do mapy interaktywnej: http://www.traseo.pl/trasa/rowerowy-start

Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 12:00 na placu Zamkowym, planowo potrwa ok 2 godzin, do pokonania będzie około 15 kilometrów (trasa przejazdu na dole).

Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj Warszawa i ECC (Europejska Rywalizacja Rowerowa Warszawa), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą rowerową rywalizacją, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp.
Podczas pikniku, w namiocie ZDM dla pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, przekażemy pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz ufundowane przez partnerów i sponsorów.

Odnośnik do wydarzenia

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.