Rower elektryczny – rodzaje, typy silnika i zalety

Jaki rower elektryczny wybrać

Na rowerze elektrycznym można jeździć stosunkowo szybko, bez kłopotów i bez konieczności wydawania pieniędzy na benzynę. Zastanawiasz się nad kupnem roweru elektrycznego? Przeczytaj co musisz wiedzieć przed zakupem.

Jaki rower elektryczny wybrać? Rodzaje rowerów

Istnieją trzy rodzaje rowerów elektrycznych. Rowery napędzane pedałami, w których zasada działania systemu związana jest z obracaniem i naciskaniem pedałów. Silnik elektryczny pełni rolę pomocnika i ułatwia poruszanie się. Niektóre modele posiadają silnik elektryczny, który można aktywować za pomocą pedałów lub przełączników. Chociaż ten typ roweru ma podobne limity prędkości i mocy silnika jak pierwszy, nie musisz pedałować, aby go aktywować. Rowery z przepustnicą mogą mieć ograniczoną wydajność ze względu na ukształtowanie terenu. Rowery te nie są idealne do jazdy po górach. Ostatnim rodzajem są rowery z mocnymi silnikami.  Mogą one poruszać się z prędkością większą niż 40 km/h. W wielu krajach rowery te są prawnie zabronione. Są one również klasyfikowane jako motorowery. To, jaki rodzaj roweru elektrycznego wybierzemy, będzie zależało od napędu. Podsumowując, w zależności od umiejscowienia silnika elektrycznego wyróżnia się trzy rodzaje rowerów elektrycznych: na wszystkie koła, na tylne koła i na przednie koła. Profesjonaliści polecają rowery elektryczne w sklepie mocnerowery.pl.

Załącznik:
rower elektryczny.jpg

Zalety roweru elektrycznego

Wiele osób używa rowerów elektrycznych jako alternatywy dla transportu publicznego lub prywatnych samochodów. Ludzie kupują rowery, aby wygodnie poruszać się po mieście. Jeśli porównasz rowery elektryczne z innymi zmotoryzowanymi opcjami transportu (motorowery i motocykle), prawdopodobnie rower elektryczny będzie bardziej opłacalny. Jeśli wziąć pod uwagę koszty paliwa i napraw, a także trudności związane z utrzymaniem samochodu, transport elektryczny jest wyraźnie lepszą opcją. Kolejną zaletą jest łatwość obsługi, funkcjonalność i szybkość transportu. Rower elektryczny będzie w stanie zaoszczędzić Ci wysiłku i pozwala szybko pokonać najtrudniejsze odcinki. Nie emituje hałasu i nie wytwarza spalin, co oznacza, że nie zanieczyszcza otaczającego środowiska. Są jeszcze inne zalety rowerów elektrycznych:

  • Możliwość szybkiego ruszenia pod górę bez konieczności cofania
  • Rozbudowane opcje tras – nawet początkujący poradzą sobie ze stromymi podjazdami lub długimi dystansami. Można również korzystać z napędu pedałowego, jeśli bateria jest słaba
  • Baterie można ładować za pomocą domowego źródła prądu
  • Cicha praca
  • Lekki (w porównaniu do skuterów i motocykli). O wiele łatwiej jest zorganizować miejsce do parkowania i przechowywania pojazdu w domu niż w przypadku samochodu czy innego dużego sprzętu.

O czym trzeba pamiętać, wybierając rower elektryczny? Typy silników

Ważnym aspektem jest marka roweru. Od niej zależeć będzie niezawodność, komfort jazdy oraz koszt roweru elektrycznego. Nie zaleca się kupowania rowerów elektrycznych, które zostały przerobione ze zwykłych rowerów. Takie stają się coraz bardziej popularne w sklepach internetowych i prywatnych ogłoszeniach. Obecna rama jest zbyt duża, aby utrzymać baterię i silnik. Czasami może się nawet zepsuć podczas jazdy. Nie kupuj roweru przerobionego, jeśli bezpieczeństwo jest Twoim priorytetem. Nie polecamy firm z wysokiej klasy markami, które pobierają duży narzut. Zalecamy wybór szanowanego europejskiego lub polskiego producenta. Są trwałe i wytrzymują wszelkie warunki pogodowe i drogowe. Ważnym parametrem jest moc silnika. Określa on prędkość maksymalną i zdolność do pokonywania stromych wzniesień. Mocny silnik jest niezbędny, jeśli chcesz jechać szybko. Należy pamiętać, że mocniejszy silnik oznacza większą wagę. Wymaga też cięższej baterii, co zwiększa wagę roweru. Silnik o mocy 250 W jest wystarczający dla większości rowerzystów. Silnik ten jest odpowiedni, aby umożliwić normalną jazdę po wszystkich terenach, nawierzchniach dróg i nierównym terenie z prędkością do 30 km/h.

/artykuł sponsorowany/

Reklama