Rodzicielskie świadczenie uzupełniające Mama 4+

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające Mama 4+.

Minister Elżbieta Rafalska skierowała list do seniorów i kierowników placówek Senior+ dotyczący programu „Mama 4+”. W jego treści minister przypomniała o możliwości składania do ZUS i KRUS wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla tych kobiet (a w szczególnych przypadkach również mężczyzn), które poświęcając się wychowaniu czwórki lub większej liczby dzieci nie podjęły pracy zawodowej lub pracowały zbyt krótko, by wypracować sobie choćby minimalną emeryturę.

Program „Mama 4+” z jednej strony docenia trud rodzicielstwa, a z drugiej wspiera tych, którzy znajdują się dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji. Minister Elżbieta Rafalska zaapelowała także, aby informować swoich znajomych, sąsiadów, których program „Mama 4+” obejmuje, że mają prawo wnioskować o rodzicielskie świadczenie uzupełniające.

Szacuje się, że z nowych przepisów skorzysta ok. 65 tys. osób, które dziś nie mają prawa do emerytury lub renty i 20,8 tys. osób, które pobierają świadczenia poniżej poziomu najniższej emerytury. Rodzicielskie świadczenie uzupełniające będzie corocznie waloryzowane.

Treść listu na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/minister-rafalska-warto-zlozyc-wniosek-o-mama-4

Źródło informacji: MRPiPS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.