Róbrege 2019 im. Roberta Brylewskiego

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Róbrege 2019 im. Roberta Brylewskiego.

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w klubie Hybrydy, kolejne ze względu na duże zainteresowane odbywały się już w namiocie Intersalto przy ul. Chłodnej. Tak było przez 9 lat od 1983 roku. Festiwal choć w swojej nazwie ma „rege” nie ogranicza się do jednego stylu muzycznego. To wiele konwencji i inspiracji: postpunkowych, etnicznych i oczywiście regałowych, dających pozytywna wibrację w ramach pozakomercyjnych środków artystycznych. Stąd właśnie nazwa festiwalu – spolszczone róbrege z „reggae do”. To także świadome łączenie stylów i konwencji muzycznych i artystycznych.

W latach 80-tych klub Hybrydy, prowadzony przez Sławomira Rogowskiego, był matecznikiem wielu grup muzycznych, które torowały ścieżki polskiej awangardy muzycznej. Już wspomnienie takich zespołów jak: Izrael, Kultura, Deuter, Dezerter, Niepodległość Trójkątów, Immanuel, Zgoda, T. Love, Śmierć Kliniczna, pokazuje stylistykę i kierunek programowy tej legendarnej imprezy. Jeśli doda się takie gwiazdy jak: Kayah, Muniek, Józef Broda czy Kult, a spośród zagranicznych formacji Misty in Roots, Benjamin Zphanjah, Klliing Joke, to widać artystyczne znaczenie ówczesnego Róbrege. Kultywując tę linię programową chcemy dać młodzieży możliwość poznania i afirmacji różnorodnych stylów muzycznych.

Festiwal został nazwany imieniem Ś.P. Roberta Maksymiliana Brylewskiego, współtwórcy festiwalu Róbrege, kompozytora i muzyka kultowych formacji polskiej sceny alternatywnej m.in.: Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela, Armii, Max& Kelnera, Szumu. Twórca studia i wydawnictwa Złota Skała, wydającej trzon polskiej awangardy rocka i reggae w latach 90-tych.

Tegoroczna, 7. po reaktywacji edycja Róbrege odbędzie się 28 września, podobnie jak w minionych latach w namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Świętokrzyskiej).

Szczegółowy program Imprezy – już wkrótce !

Organizator:
Stołeczna Estrada, Miasto Stołeczne Warszawa, Konfraternia Róbrege

Rada Programowa Festiwalu:
Sławomir Rogowski, Paweł Rozwadowski, Dariusz Malejonek, Ewa Brylewska, Sara Brylewska, Dariusz Świerczek

Kierownik Produkcji:
Wiesława Tyszkiewicz
Dariusz Świerczek

Kierownik Promocji:
Ewa Galin tel. 601 805 043
ewa.galin@gmail.com

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.