Riverlights 2024 – otwarcie sezonu nad Wisłą: parada udekorowanych światłem łodzi

Riverlights 2024 - otwarcie sezonu nad Wisłą

Riverlights 2024 – Otwarcie sezonu nad Wisłą

Riverlights to niepowtarzalne widowisko – parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej. 

W tym roku Riverlights otwiera letni sezon nad Wisłą.

Riverlights to jeden z mocniejszych akcentów w kalendarzu wiślanych wydarzeń – mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia. Zazwyczaj odbywało się na zakończenie sezonu, tym razem startujemy w maju – na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą. Cieszę się, bo start sezonu to jest zupełnie inna energia i w paradzie popłynie około trzydziestu łodzi. Parada odbędzie się po zachodzie słońca – w ubiegłym roku został historycznie otwarty szlak dla nocnej żeglugi w Warszawie, ale bez możliwości przekroczenia Mostu Średnicowego. Od tego sezonu można pływać nocą po całym warszawskim odcinku.

Riverlights 2024 wystartuje z Dworca Wodnego WWA. Tutaj, ale także na innych przystaniach wiślanych,  nastąpi zaokrętowanie na jednostki. W paradzie weźmie udział reprezentacja warszawskiej żeglugi – szkuty, łodzie tradycyjne – baty, galary, łyżwa, motorówki, małe statki i statki.

Każde udekorowany światłem i dodatkowymi dekoracjami.

Szyk zostanie ustawiony w okolicach Podzamcza skąd parada popłynie na Cypel Czerniakowski. Paradę będzie można oglądać z mostów i bulwarów.

O oprawę muzyczną Riverlights 2024 zadbają Pejzaż i Ikarvs. Pod tym pierwszym pseudonimem kryje się Bartosz Kruczyński, którego inne wcielenie to Earth Trax. Jako Pejzaż zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Ostatni dzień lata”. W ubiegłym roku jego wydawnictwa „List 1” i „List 2” potwierdziły niezwykłą umiejętność wyszukiwania i cięcia sampli układających się w hipnotyczną całość. Z kolei Ikarvs to projekt oparty na instrumentalnej i wokalnej improwizacji, która stanowi rdzeń zarówno ich kompozycji, jak i występów na żywo. Oscylując wokół hipnotycznego downtempo, duet wykracza poza gatunkowe konwencje.

Parada Riverlights 2024

Udział w paradzie jest bezpłatny.

Rezerwacje miejsc na paradę będą dostępne na stronie www.warsawboats.pl od 15 maja od godz. 15.00.

25 maja 2024

  • 20.00 – 0krętowanie – Dworzec Wodny WWA i pozostałe przystanie
  • 21.30 – Parada – Podzamcze (plaża Rusałka) – Cypel Czerniakowski- Dworzec Wodny WWA

Before: Shambalaya Live Vibes

After: Foxall & friends

Riverlights 2024 odbywa się dzięki wsparciu M. St. Warszawy.

/materiały prasowe/


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama