Regularnie serwisuj swoje auto – serwis Auto Szymczyk zaprasza!

Dobry warsztat samochodowy w Warszawie

Zalety regularnego serwisowania auta – postaw na dobry warsztat samochodowy w Warszawie Regularne serwisowanie auta to konieczność, jeśli zależy nam, by posłużyło ono możliwie długo i nie zmagało się z poważnymi, kosztownymi w naprawie usterkami. Do obowiązkowych elementów, narzuconych odgórnie, należy corocznie wykonywane badanie techniczne. Inaczej jest w przypadku okresowego przeglądu auta. Na czym polega przegląd okresowy i czym się różni od badania technicznego? Dlaczego warto wybrać dobry warsztat i regularnie serwisować swoje auto, wykonując nie tylko obowiązkowe badanie techniczne?

Regularne serwisowanie auta to konieczność, jeśli zależy nam, by posłużyło ono możliwie długo i nie zmagało się z poważnymi, kosztownymi w naprawie usterkami. Do obowiązkowych elementów, narzuconych odgórnie, należy corocznie wykonywane badanie techniczne. Inaczej jest w przypadku okresowego przeglądu auta.

Na czym polega przegląd okresowy i czym się różni od badania technicznego? Dlaczego warto wybrać dobry warsztat i regularnie serwisować swoje auto, wykonując nie tylko obowiązkowe badanie techniczne?

Każdy samochód posiada książkę serwisową, a w niej określone zalecenia producenta, m.in. dotyczące momentu, w którym należy dokonać czynności eksploatacyjnych, w tym wymiany płynów czy poszczególnych elementów. Oczywiście wiele zależy od tego, w jaki sposób samochód jest eksploatowany, jednak zalecenia producenta nie biorą się znikąd. Warto się trzymać wyznaczonych ram, do tego obserwować, jak zachowuje się auto, czy nie pojawiają się nietypowe usterki, dźwięki, zmiany w sposobie kierowania pojazdem.

Decydując się na przegląd okresowy samochodu w Warszawie, na regularne serwisowanie, można liczyć na wydłużenie żywotności pojazdu, poza tym odsunięcie w czasie napraw, które czekają kierowców niekoniecznie dbających o swój samochód. Można w ten sposób uniknąć zbędnych kosztów, bo wystarczy już nieregularna zmiana płynów eksploatacyjnych, zbyt długie ich użytkowanie, co wiąże się z utratą oferowanych przez nie właściwości, aby doprowadzić do szybszego zużywania poszczególnych części.

Regularnie podejmowany przegląd okresowy samochodu, zarówno w autoryzowanych serwisach samochodowych, jak i w niezależnych punktach, pozwala także wykryć usterki, których nie da się zauważyć „gołym” okiem, bez zaglądania w głąb pojazdu, czasem nawet decydując się na demontaż niektórych elementów. Wcześnie wykryty problem pozwala na sprawne i szybkie jego wyeliminowanie, co także ma wpływ na niższe koszty.

Finalnie zaś to wszystko ma znaczenie dla zarówno komfortowego, jak i bezpiecznego użytkowania auta na co dzień.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu okresowego?

Przegląd techniczny samochodu jest obowiązkowy i wykonywany raz do roku. Odbywa się on na stacji diagnostycznej i niezależnie od tego, która z nich zostanie wybrana, sprawdzane są te same elementy. Kontroli podlegają opony, oświetlenie, układ hamulcowy, zawieszenie, poziom emisji spalin, układ wydechowy, układ kierowniczy, silnik, elementy dotyczące instalacji LPG, a także obowiązkowe wyposażenie auta, do którego zaliczają się trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnica.

Przegląd okresowy zależy z kolei od modelu danego auta oraz wersji silnikowej. Nie jest obowiązkowy, ale zdecydowanie polecany i większość kierowców korzysta z tej formy dbania o swój pojazd. Do podstawowych elementów należy wymiana płynów, w tym oleju silnikowego, płynu chłodniczego oraz płynu hamulcowego. Ponadto wymiana filtrów, świec, rozrządu czy elementów należących do układów hamulcowego, kierowniczego i wydechowego. Każdy z płynów czy części wchodzące w skład danego układu mają określoną swoją żywotność – od niej, a także od bieżącego stopnia zużycia zależy, kiedy będą wymagały wymiany. W trakcie przeglądu okresowego może również zostać wykonana diagnostyka komputerowa, sprawdzone ciśnienie w oponach. Serwisanci przyglądają się również ogólnemu stanowi technicznemu pojazdu.

Dobry warsztat samochodowy w Warszawie – dlaczego warto wybrać serwis Auto Szymczyk?

Stawiając na dobry serwis samochodowy Warszawa Bemowo – Auto Szymczyk, można liczyć na kompleksową obsługę, zarówno w zakresie przeglądów okresowych, podejmowanych przed zakupem auta używanego, jak i w celu wykonania niezbędnych napraw. Wieloletnie doświadczenie, szeroka paleta usług, fachowe doradztwo oraz korzystanie z odpowiedniej jakości części i produktów pozwala zagwarantować klientom rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzane przeglądy, zarówno okresowe, jak i sezonowe.

Serwisowanie auta to konieczność!

W każdym samochodzie, nawet tym nowym i jeszcze będącym na gwarancji, jest mnóstwo elementów, które mogą ulec usterkom. Regularne serwisowanie pozwala na wczesne wykrycie problemu i uporanie się z nim w przystępnych kosztach. Ponadto okresowa wymiana płynów eksploatacyjnych i poszczególnych części czy podzespołów ma znaczenie dla prawidłowej i bezpiecznej pracy całego pojazdu.

/artykuł sponsorowany/