Ratusz ogłosił konkurs na opera “patelni”

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
Ratusz ogłosił konkurs na opera “patelni”.

Dziesiątki tysięcy spojrzeń każdego dnia, rozległa przestrzeń ekspozycyjna, tradycja umiejscawiania i przeprowadzania ważnych społecznie projektów, także takich jak street-art – to krótka charakterystyka „patelni” przy stacji metra Centrum.

M.st. Warszawa po raz kolejny ogłosiło konkurs na wyłonienie operatora wraz z koncepcją zagospodarowania ścian „patelni”. Dzięki temu będą powstawać tam dzieła sztuki ulicznej w formie galerii łączącej sztukę, historię, idee. Oferty można składać do poniedziałku, 25 czerwca do godz. 11.00.

– Kreacje muszą nieść ze sobą treści o wysokiej wartości artystycznej i estetycznej. Realizowane murale mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działania – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta. W ostatnim roku były to m.in. murale związane z warszawskimi obchodami 50.  rocznicy wydarzeń Marca’68, z okazji 150. urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, czy 90-leciem warszawskiego zoo.

Wyłoniony operator, działający z ramienia m.st. Warszawy, dysponować będzie ścianami patelni przy wejściu do stacji metra Centrum od dnia podpisania porozumienia do 1 lipca 2020 roku. W okresie udostępnienia ścian, operator wykona co najmniej 12 murali według własnych projektów oraz 8 murali promujących kampanie miejskie lub akcje społeczne.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty, których działalność związana jest ze street-artem, w szczególności organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn. zm.).

Regulamin konkursu

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.