Ptasi karnawał w ZOO

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Ptasi karnawał w ZOO.

Warszawskie ZOO serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę do Ptaszarni, by spędzić czas wśród zwierząt, ale w klimacie karnawałowym, bo karnawał to czas magiczny. Dodatkowo, odrobinę czaru doda własnoręcznie zrobiona maska inspirowana ptakami.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców do wspólnego przygotowania ptasiego kamuflażu. Miejsca nie można sobie lepszego wymarzyć – w latającym sercu Warszawskiego ZOO – w Ptaszarni. W towarzystwie lotów i nielotów będzie można stworzyć własną odlotową maskę. Najpierw na własne oczy zobaczyć jak wyglądają i jak różnorodne są pióra, potem dopasować pióra do odpowiednich gatunków aby na koniec wytworzyć własną, inspirowaną ptakami maskę.

Inicjatorami i organizatorami warsztatów Ptasi karnawał są wolontariusze z Warszawskiego ZOO. Nie tylko poprowadzą zajęcia plastyczne, ale również będą opowiadać o mieszkańcach Ptaszarni i przedstawiać specjalnie wybrane ciekawostki związane z tematem imprezy – np.: dawniej maska z dziobem zwana medico della peste używana była głównie przez medyków. Dziób służył do wypełnienia specjalnymi ziołami, mającymi na celu chronić przed złapaniem zarazy od chorych, którymi się opiekowali. Więcej będzie można usłyszeć na Ptasim Karnawale. Zapraszamy!

Kiedy: Sobota 9 lutego 2019 r., godz. 11.00-14.00

Zapisy: brak, ale jeżeli chcesz to w dyskusji napisz że będziesz – ułatwi nam to organizację przestrzeni warsztatowej
Atrakcja: ptasie pióra i maskowe warsztaty
Uwaga: do wzięcia udziału uprawnia ważny bilet wstępu do zoo lub karta roczna.

Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.
Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
www.zoo.waw.pl;
www.facebook.com/WarszawskieZOO

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.