„Przeżyjmy to jeszcze raz” – event inny niż wszystkie

„Przeżyjmy to jeszcze raz” – event inny niż wszystkie

W dniach 26–27 listopada 2016 roku w Ferio Wawer odbył się wyjątkowy event w stylu retro. W trakcie dwóch dni atrakcji klienci centrum handlowego mogli się przenieść w magiczny czas dawnych lat. Inspiracją dla organizatorów była sylwetka Kazimierza Szpotańskiego, właściciela fabryki ZWAR, na której terenie funkcjonuje Ferio Wawer. W taki sposób Ferio Wawer świętowało swoją pierwszą rocznicę.

Tematyka akcji odbiegała od standardowych obchodów urodzin. Na czas urodzinowego weekendu centrum zamieniło się w świat z innej epoki, w którym mogli przebywać klienci. Na żywo można było spotkać przedwojennego gońca z wyjątkowym wydawnictwem „Kuryjer Ferio Wawer”, pucybuta i rynkarza. Odwiedzający mogli obejrzeć eksponaty z czasu przedwojennego i zapoznać się z ich funkcjami.

„Zdecydowaliśmy się na event retro w przekonaniu, że podobnie jak wyjątkowe jest miejsce, w którym działa Ferio Wawer, tak wyjątkowe atrakcje powinniśmy gwarantować naszym klientom. Historia tego miejsca, jego klimat i architektura wraz z ocalonymi zabytkowymi budynkami fabryki Szpotańskiego zobowiązują nas do niestandardowych obchodów, w poszanowaniu dla jego przeszłości. Tak narodził się pomysł eventu retro” – mówi Katarzyna Kucybała, dyrektor Ferio Wawer, przedstawiciel Savills Property Management Sp. z o.o. „Cieszymy się, że nasi klienci doceniają tego typu podejście. W trakcie obchodów przybyła do nas duża liczba odwiedzających zainteresowanych tematyką akcji” – dodaje.

img_7716
Zdjęcie: materiały prasowe

W weekend centrum zanotowało rekordową po otwarciu liczbę klientów. Odwiedzający mogli korzystać z licznych atrakcji, wśród których wielką popularnością cieszyły się pokaz iluzji i pokaz mody w stylu retro, oparty na autentycznych modelach z przedwojennych garderób, a także na współczesnej ofercie dostępnej w sklepach Ferio Wawer. Klienci chętnie korzystali z przejażdżki samochodem marki Pontiac 6-29 Big Six z 1929 r.

Niewątpliwą atrakcję stanowił koncert znanych piosenek przedwojennych z repertuaru takich artystów, jak: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska i Eugeniusz Bodo, w wykonaniu uznanych artystów sceny polskiej: Doroty Szczepańskiej (śpiew), Jerzego Ostrowskiego (fortepian) oraz Tadeusza Melona (skrzypce).

img_9006Zdjęcie: materiały prasowe

W obchody rocznicy czynnie zaangażowali się najemcy centrum Ferio Wawer. Egurrola Dance Studio przeprowadziło szereg pokazów i animacji tanecznych. 7th Street zapewniła poczęstunek dla klientów, a cukiernia Grycan przygotowała wyjątkowy tort urodzinowy. W pokazie mody zaprezentowano odzież z asortymentu takich marek, jak: Takeshy Kurosawa, H&M, Carry, Gatta, Valore, Venezia, Tatuum, Sigma Shoes,

Unisono i Pepco, co stanowiło współczesną inspirację estetyką z dawnych lat.

W zamian za zakupy w tych dniach klienci mogli otrzymać upominki – konfitury marki Spiżarnia w kilku smakach do wyboru. Całości towarzyszyła wystawa zdjęć z archiwum rodziny Szpotańskiego.

img_9301Zdjęcie: materiały prasowe

Wydarzenie stało się także okazją do promocji talentów Wawerskiego Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowali się kabaret Zadra, zespół Rokendrolki i zespół Cantabile, wokalne grupy dziecięce i młodzieżowe oraz soliści. Ciekawym akcentem był występ Michała Sołtana, multiinstrumentalisty, wokalisty, kompozytora, autora tekstów, aranżera, wcześniej prezentującego swój talent w ramach programu telewizyjnego Must Be the Music.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.