„Przekrój” wraca jako kwartalnik. Co w nim znajdziecie?

„Przekrój” wraca jako kwartalnik. Co w nim znajdziecie?

W poniedziałek 19 grudnia 2016 roku w nowej odsłonie wraca do kiosków kultowy „Przekrój”. Magazyn adresowany jest do czytelników ambitnych, ciekawych świata, szukających inspiracji oraz relaksu. To magazyn społeczno-kulturalny, w którym ważną rolę odgrywa rozrywka. Trzon pisma tworzą także rozbudowane działy nauki i kultury fizycznej. Jest w nim miejsce dla tekstów poważnych i żartobliwych, krótkich i długich – ilustrowanych przez najlepszych polskich rysowników. „Przekrój” zastanawia się i martwi, śmieszy, analizuje, pociesza, żartuje.

W „Przekroju” znajdziemy wywiady z filozofami, pisarzami, artystami, reportaże ukazujące życie ludzi (nie tylko w dużych miastach), artykuły zgłębiające procesy, jakie tym życiem rządzą. „Przekrój” uważnie śledzi, co dzieje się w literaturze, filmie, teatrze i sztuce – w Polsce i poza jej granicami. Oczywiście jak na „Przekrój” przystało, powaga przeplata się z satyrą – w wykonaniu m.in.: Marka Raczkowskiego, kolektywu „Wszystko będzie dobrze” oraz Grzegorza Uzdańskiego i jego „Nowych wierszy sławnych poetów”.
W pierwszym numerze znajdzie się m.in.: obszerny wywiad z wybitną filozof amerykańską Marthą Nussbaum, fragment autobiograficznej powieści Williama Finnegana „Diamentowa góra” (nagrodzonej Pulitzerem w 2016 r.), reportaż o muzycznym życiu Mławy, ilustrowany wywiad z Markiem Raczkowskim (redakcja zadaje pytania, Raczkowski odpowiada rysunkami), porównanie biografii i osobowości słynnych tajnych agentek – Betty Pack i Jeanne Vertefeuille, rozmowę reporterów wojennych: Miłady Jędrysik i Eda Vulliamy’ego, opowieść o tym, jak roboty w roli maklerów zdominowały największe giełdy papierów wartościowych, porady filozoficzne Marcina Fabjańskiego, wybór nieprzetłumaczalnych słów z wielu języków, porównanie praw mechaniki kwantowej i poglądów New Age, analizę sukcesu Andrzeja Bargiela, który wypracował własny styl zdobywania szczytów górskich, fotoreportaż z zimowego surfowania po falach Bałtyku, wyznanie Barbary Hoff, dlaczego kocha modę (choć to trudna miłość), krzyżówki stare i nowe oraz rubrykę „Rozmaitości”, a w niej chociażby nieśmiertelne komiksy o Filutku i nowe przygody Stanisława z Łodzi.

Skład redakcji:
Wydawca, redaktor naczelny: Tomek Niewiadomski, Redaktor prowadząca: Miłada Jędrysik, Sekretarz redakcji: Ewa Pawlik, Główny rysownik: Marek Raczkowski, Kultura i społeczeństwo:Miłada Jędrysik, Tomasz Stawiszyński, Katarzyna Tyszkiewicz-Borawska, Hanna Zielińska, Nauka:Łukasz Kaniewski, Kultura fizyczna: Wojtek Antonów, Architektura i design: Zygmunt Borawski, Redaktor kreatywny: Karina Piwowarska, Współpraca z zagranicą: Zuzanna Lewandowska, Korekta: Tatjana Krajowska-Kukiel, Sylwia Wodzisławska, Asystent redakcji: Tomasz Wichrowski, Dyrektor artystyczny: Joanna Domańska, Studio graficzne: Bartek Kołdej, Magdalena Chmielewska, Dyrektor wydawniczy: Marta Wardin.

Kwartalnik „Przekrój”, liczący 148 stron w formacie 24 na 34 cm, będzie dostępny w ponad 8 tys. punktów sprzedaży – od 19 grudnia 2016 roku, w cenie 14,90 zł.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.