Przegląd filmów Andrieja Zwiagincewa w kinie Elektronik

Niemiłość

Z okazji przed premiery „NIEMIŁOŚCI” w kinie Elektronik odbędzie się przegląd filmów Andrieja Zwiagincewa. 

W programie:

26 stycznia, piątek
17:45 Elena, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2011, 109 min.

27 stycznia, sobota
20:30 Wygnanie, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2007, 150 min. – seans z taśmy 35mm

28 stycznia, niedziela
20:15 Lewiatan, reż. Andiej Zwiagincew, Rosja 2014, 140 min.

Premiera najnowszego filmu, obecnie najpopularniejszego rosyjskiego reżysera, to doskonały pretekst do tego, by przypomnieć sobie, lub nadrobić, poprzednie filmy Zwiagincewa. W weekend 26-28 stycznia będą Państwo mieli zobaczyć 3 spośród 4 dzieł Mistrza. Natomiast 30 stycznia po seansie filmu NIEMIŁOŚĆ (g. 19:30) rozmawiać będziemy o twórczości Zwiagincewa, jego inspiracjach i demonach

O FILMACH:

ELENA
Władimir i Elena to starsze małżeństwo mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę Oboje mają dzieci z poprzedniego małżeństwa. Pewnego dnia na skutek ataku serca Władimir trafia do szpitala, gdzie uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Podczas odwiedzin nawiązuje nowe relacje z córką. Postanawia, że mimo wszystko to właśnie jej zapisze cały majątek. Elena otrzyma comiesięczną dożywotnią pensję. Nadzieje na finansową pomoc dla syna okazują się płonne. Z nieśmiałej i poddanej żony Elena nagle zmienia się w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. Wymyśla tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie jej rodziny.
Film nagrodzony w Cannes, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

WYGNANIE
Film, który brytyjski „The Times:” określa słowami: „hipnotyzująca, piękna historia” to przejmująca opowieść o samotności, braku zrozumienia i trudnych relacjach międzyludzkich. Akcja „Wygnania” toczy się na prowincji, której surowa przyroda jest niemym świadkiem tragicznych wydarzeń. Film przedstawia historię Aleksa (Konstantin Ławronienko), który razem z rodziną (w roli żony fenomenalna Maria Bonnevie) powraca w strony swojego dzieciństwa. Zamknięte w swojej samotności postacie odkrywają przed nami tajemnice własnych dusz.
Złota Palma w Cannes dla Konstantina Ławronienki, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

LEWIATAN
Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja. 
Film nagrodzony 6 nagrodami na festiwalach międzynarodowych w tym – Złotym Globem i Złotą Żabą za zdjęcia na Camerimage, Złotą Palmą w Cannes za scenariusz.

NIEMIŁOŚĆ
Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz on-line – klik 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.