„Proxima” – Filmoterapia w sieci – rozmowa o filmie

„Proxima” – Filmoterapia w sieci – rozmowa o filmie

Gorąco zapraszamy na cykl „Filmoterapia w sieci”. Tym razem Grażyna Torbicka i Martyna Harland rozmawiać będą o najnowszym filmie Alice Winocour – „Proxima”

Czy można zapamiętać deszcz? Jak zmieścić całe życie w jedno pudełko? Czy jako kobiety – matki mamy prawo marzyć i odważnie po te marzenia sięgać? Jakie wskazówki na przyszłość da swoim dzieciom rodzic, który dba o swoją karierę zawodową? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas „Filmoterapii w sieci”. Temat mocny, ważny i na czasie.
Nie może was zabraknąć!

12 maja godzina 19:30 – fanpage Best Film

Przed rozmową zapraszamy na seans w domowym zaciszu:
Film dostępny na:
vod.pl https://bit.ly/3aUKw8N
ipla https://bit.ly/2y3L5QE
CHILI https://bit.ly/3bRn1Pv
Cineman https://bit.ly/2xq33fM
Kino Pod Baranami https://bit.ly/35hjSpu
player.pl https://bit.ly/2zLiWhF

ZWIASTUN: https://youtu.be/GMaVJM8HgoU

OPIS:

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki „Mustanga” – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

O FILMIE MÓWIĆ BĘDĄ:

MARTYNA HARLAND
Psycholożka Uniwersytetu SWPS, autorka projektu Filmoterapia.pl i dziennikarka filmowa. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie „Sens”, gdzie co miesiąc rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Jako dziennikarka współpracuje z „Gazetą Wyborczą Magazynem Świątecznym”. Tworzy ogólnopolski cykl kinowy „Filmoterapia z Sensem”. Prowadzi zajęcia z filmoterapii na Nowym Filmoznawstwie USWPS.

GRAŻYNA TORBICKA
Dziennikarka, krytyk filmowy. Autorka koncepcji programowej Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą. Dyrektor Artystyczna tego festiwalu od 2007 roku. Jurorka na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie, Cannes, Bari. Od 1987 do 2016 roku związana z Programem 2 TVP. Autorka licznych programów telewizyjnych i reportaży o tematyce filmowej. W latach 1996-2016 autorka magazynu filmowego „Kocham Kino” na antenie TVP2. Program poświęcony był sztuce filmowej, zajmował się promocją i edukacją w dziedzinie kina autorskiego i artystycznego. Gośćmi programu były największe osobowości polskiego i światowego kina. Jako autorka programu „Kocham Kino” otrzymała w 2009 roku nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Martyna Harland i Grażyna Torbicka co miesiąc na łamach miesięcznika SENS psychologia dla ciebie rozmawiają o filmach w cyklu Filmoterapia.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.