Prototypowy pojemnik do segregacji odpadów stanął na pl. Konstytucji

Prototypowy pojemnik do segregacji odpadów stanął na pl. Konstytucji. Prawidłową selekcję ułatwią m.in. miejskie piktogramy oraz kolorystyka drzwiczek. Pilotażowy projekt może rozwinąć eko-rozwiązania w przestrzeni miejskiej.

Modułowy pojemnik jest przeznaczony do zbierania papieru, metali i tworzyw sztucznych, szkła i bio. Miejscy specjaliści będą obserwować, jak kosze sprawdzają się w publicznej przestrzeni i czy mieszkańcy prawidłowo segregują odpady. Projektanci przewidzieli możliwość ustawienia modułów w różnych konfiguracjach, dopasowanych do otoczenia.

Drzwiczki koszy są oznaczone kolorami, zgodnie z ogólnie przyjętymi przepisami. Na nalepkach znalazły się również miejskie piktogramy. Dodatkowo na części „bio” widnieje kod QR, odsyłający na stronę ze wskazówkami prawidłowej segregacji odpadów. Z kolei  na daszku modułu „papier” umieszczona jest tabliczka z pismem Braille’a, informującą o układzie poszczególnych modułów.

Pilotaż będzie trwał do połowy lipca. Na podstawie obserwacji specjaliści będą pracować nad wdrożeniem eko-rozwiązań w stolicy. Uwagi do projektu mieszkańcy mogą zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Więcej informacji o właściwej segregacji odpadów na pięć pojemników znajduje się na czysta.um.warszawa.pl.

źródło: UM Warszawa / fot. A. Bury

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.