Projektor w domu 8°- Ile waży ten budynek, Panie Foster?

Ósmy seans w ramach cyklu PROJEKTOR w domu to spotkanie z angielskim architektem sir Normanem Fosterem. „Ile waży ten budynek, Panie Foster” nie jest zwyczajnym filmem o architekturze. To opowieść o twórcy, swoista wystawa i audiowizualny album jego prac w jednym. Tandem hiszpańskich filmowców, Norberto López Amado i Carlos Carcas, odwiedził pół świata, aby przyjrzeć się najsłynniejszym dziełom architekta, takim jak przebudowany gmach Reichstagu, lotnisko w Pekinie czy najwyższy most świata, francuski wiadukt Millau. Każdy z budynków wznoszony wg projektu Brytyjczyka- czy jest to drapacz chmur czy centrum kulturalne, wpisuje się zawsze w tożsamość miasta, w jakim powstaje. Nikt tak jak Foster nie potrafi połączyć funkcjonalności, elegancji i nowatorskiej konstrukcji. Dokument pozwala również poznać bliżej człowieka jego życie prywatne, jego inspiracje, wpływ na nowoczesny dizajn, filozofię pracy – wszystko to wyłania się z rozmów nie tylko z samym twórcą, ale również z barwnym gronem jego znajomych i współpracowników, wśród których pojawiają się takie postaci jak, frontman grupy U2, Bono, kurator sztuki Cai Guo-Qiang czy znakomici artyści: Anish Kapoor, Richard Serra, Richard Long, Anthony Caro.

Bądźcie z nami w czwartek o 21.00 w naszym kinie w twoim domu liczymy na wasze spostrzeżenia, zdjęcia i komentarze w wydarzeniu.

Link do filmu opublikujemy na godzinę przed wydarzeniem – klik

Do zabawy zapraszamy nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów, ale także naszych przyjaciół z innych miast.

Projektor w domu

To inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP w ramach której zapraszamy wszystkich do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła, a o wybranym tytule będziemy Was informować parę dni przed wydarzeniem. Zależy nam na wspólnym doświadczeniu – dlatego gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się w wydarzenie poprzez posty, zdjęcia, komentarze w czwartek o 21.00 – chcemy wiedzieć, że jesteście z nami !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.