Projekt KK Pearls wystąpi w sobotę na festiwalu Jazz na Starówce

W sobotę, 4 sierpnia 2018 roku w kolejnej odsłonie festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie wystąpi polsko-izrelsko- kolumbijski projekt  KK Pearls. 

Krzysztof Kobyliński Pearls

Międzynarodowy projekt polsko – izraelsko- kolumbijski  Krzysztofa Kobylińskiego z udziałem znakomitych artystów: Reut Rivka Shabi, Dima Gorelika, Edi Sancheza. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej muzyce. Repertuar zespołu to autorskie kompozycje Krzysztofa Kobylińskiego – pianisty, aranżera, kompozytora, twórcy projektu, który jest laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych i kompozytorskich. Autor kilkudziesięciu albumów muzycznych opartych o jazz, ethno, neoklasykę i elektronikę.  Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej. Jego utwory był wykonywane przez wybitnych muzyków jazzowych jak Branford Marsalis, Joey Calderazzo. Zespół ma na koncie koncerty w Polsce oraz w Europie.

Krzysztof Kobyliński – fortepian

Reut Rivka Shabi – wokal

Dima Gorelik – gitara

Edi Sanchez –perkusja

Krzysztof Kobyliński – twórca projektu, kompozytor, aranżer i pianista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych i kompozytorskich. Autor kilkudziesięciu albumów muzycznych opartych o jazz, ethno, neoklasykę i elektronikę muzyczną.  Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej. 

Autor kilkudziesięciu albumów i wersji koncertowych projektów, w których oprócz zespołu KK Pearls i Orkiestry Aukso brało udział wielu znakomitych muzyków, m.in.: Randy Brecker, Mike Stern, Clarence Penn, Miroslav Vitous, Aaron Parks, Adam Makowicz, Joey Calderazzo, Mark Whitfield, Bill Evans, Erik Truffaz, Randy Brecker, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, i wielu innych.

Ze swoimi różnymi projektami  występuje  na międzynarodowych festiwalach jak: London Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Jarasum Jazz Festival .

Twórca festiwali Palm Jazz i Filharmonia a także pomysłodawca  Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach.

 Reut Rivka Shabi (wokal)- pochodzi z Jerozolimy. To wyjątkowa i prawdziwie wszechstronna artystka. Jest sopranistką barokową i operową. Ukończyła wydział śpiewu operowego w Jerozolimskiej Akademii Muzycznej,  wydział śpiewu barokowego Konserwatorium Królewskiego w Hadze oraz wydziału śpiewu operowego Jerozolimskiej Akademii Muzycznej.

Doskonale porusza się po wielu muzycznych stylach. Posługuje się biegle elementami folkloru greckiego, macedońskiego, sefardyjskiego, ladino, flamenco, muzyki romskiej, arabskiej, hebrajskiej czy andaluzyjskiej.

Śpiewała pod batutą m.in.: Zubina Mehta, Julesa Buckley’a, Jose Vermunta, Sebastiena Marque’a, Fabia Bonizzoni’ego. W swoim dorobku ma role Belindy (Dydona i Eneasz), Paminy (Czarodziejski flet), Adeli (Zemsta nietoperza), Kunegundy (Kandyd).

W  jej dorobku są występy w Concertgebouw Amsterdam, Nederlandse Opera, jako solistki z Metropolitan Orchestra i Israeli Philharmonic Orchestra, koncerty i festiwale w Moskwie, Hadze, Dublinie, Los Angeles, Bostonie, Nowym Jorku, Szanghaju, Krakowie, Rzymie, Modenie i w Niemczech.

Dima Gorelik. Jest izraelskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem etniczno-jazzowym. Jest mistrzem  muzyki krain z nad Morza Śródziemnego . Swój talent rozwijał w Akademii Muzycznej u Arnie’go Lawrence’a, Maxa Roacha, Jamesa Moody’ego, Avishai Cohena, Omera Avitala.

Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela

Gra w większych składach (ze swoim trio, w zespole Anny Marii Jopek, z orkiestrą), jak i solo. W ostatnich latach zaangażowany był m.in. w projekty takich artystów jak: Joey Calderazzo, Clarence Penn, Gary Husband, Yasushi Nakamuro, Brad Terry,  Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Janusz Muniak, Maciej Obara, Grażyna Auguścik , Adam Bałdych i Maria Pomianowska.

Edi Sánchez . Studiował na Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie oraz  na Akademii Muzycznej w Katowicach. Od początku jego największe muzyczne zainteresowania budził blues i jazz. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi Williamem Rojasem oraz Alberto Beto Garcíą założyli swój pierwszy zespół Tiempo de Jazz. W 1996 roku zadebiutowali przed szeroką publicznością, biorąc udział w Jazz al Parque, pierwszym w Bogocie jazzowym festiwalu.  Występował również z legendarnymi na kolumbijskiej scenie jazzowej formacjami jak Séptima Especie, La Moderna oraz z Garujazz, w którym miał okazję grać z tak utalentowanymi muzykami jak Paulem Votteler i Ricardo Barrera. Od 9 lat mieszka w Polsce.

Waldemar Lindner (perkusja). Muzyk zespołu Street, który w latach osiemdziesiątych był jednym z wiodących polskich składów gatunku fusion. Od początku lat osiemdziesiątych współpracował z Krzysztofem Kobylińskim z którym nagrywa i koncertuje w takich składach jak: KK Pearls i Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra. 

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.