Profesjonalna pracownia terminalowa w szkole – dlaczego warto?

Pracownia informatyczna powinna zapewnić maksimum komfortu uczniom oraz nauczycielom. Wiadomym jest, że zakup nowoczesnego wyposażenia to spore obciążenie finansowe.

Właśnie dlatego wiele placówek poszukuje skutecznego sposobu na zminimalizowanie kosztów. Znakomitym rozwiązaniem wydaje się być pracownia terminalowa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to wariant ekonomiczny, który bez trudu można przystosować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Poniżej zamieszczono zbiór najważniejszych informacji na ten temat.

Tanie wdrożenie i utrzymanie

Profesjonalna pracownia terminalowa pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Nie generuje ona wysokich kosztów, co ułatwia wdrożenie. Nawet placówki z mocno ograniczonym budżetem mogą pozwolić sobie na opisywany system informatyczny. Dodatkowym atutem jest fakt, ze nie jest on drogi w utrzymaniu. Należy zaznaczyć, że jeden terminal zastępuje kilkanaście PC-ów. Zużycie energii jest o wiele niższe, niż w przypadku standardowych systemów. Oczywiście ma to również znaczenie dla środowiska naturalnego. Opisywany wariant zostanie doceniony przez tych, którzy troszczą się o losy naszej planety.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/

Szybkie przygotowanie do pracy

Kolejnym plusem pracowni terminalowej jest możliwość szybkiego przygotowania systemu do pracy. Jest to w pełni intuicyjne zadanie, które nie wymaga szczególnych umiejętności, ani doświadczenia. Za wdrożenie odpowiada wyspecjalizowana ekipa, dzięki czemu nie trzeba obawiać się najmniejszych nieprawidłowości. Prace administracyjne przebiegają w ekspresowym tempie. Instalacja oprogramowania jest jednorazowa. Kolejnym krokiem jest udzielenie dostępu konkretnym stanowiskom roboczym. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Konserwacja sprzętu również nie jest wymagającym zadaniem.

Bezproblemowa kontrola

Dzięki pracowni terminalowej nauczyciel może monitorować pracę na poszczególnych stanowiskach. Podgląd w czasie rzeczywistym to spore udogodnienie. Dodatkowym atutem jest możliwość udostępniania lub blokowania plików. Wystarczy tylko jedno kliknięcie! Nie ma konieczności posiadania zewnętrznych nośników pamięci.

Bez wirusów i szkodliwego oprogramowania

Terminal nie posiada tradycyjnego systemu operacyjnego, tak więc nie jest on podatny na działanie wirusów oraz szkodliwego oprogramowania. Wysoki poziom bezpieczeństwa danych to tylko jedna z wielu zalet. Można mieć gwarancję, że nie trafią one do nieupoważnionych osób. Ponadto, wszystkie profile znajdują się w jednym miejscu, co umożliwia niekłopotliwą kontrolę.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.