Prezydent USA w Warszawie – zmiany w parkowaniu i ruchu

Prezydent USA w Warszawie.

Trzydniowa wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie będzie związana z licznymi zmianami na drogach. Z ruchu zostanie wyłączonych kilkanaście ulic. Będą utrudnienia w ruchu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W sobotę, 31 sierpnia, do Warszawy przyleci Donald J. Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki . Szczególne wymogi bezpieczeństwa towarzyszące tej wizycie, a także zmiany związane z organizacją uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej będą szczególnie widoczne na drogach. Na wszystkich ciągach komunikacyjnych, którymi przemieszczać się będzie kolumna z gośćmi, a także ulicach poprzecznych (w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic lub do pierwszego skrzyżowania), wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się.

Dodatkowo ulice, którymi poruszać się będzie prezydencka limuzyna, a także drogi krzyżujące się  z nimi, będą zamykane już na półtorej godziny przed planowanym przejazdem. Warszawiaków i gości, którzy od soboty do poniedziałku, 31 sierpnia do 2 września, planowali przemieszczanie się w rejonie wydarzeń planowanej wizyty zachęcamy do wcześniejszego zapoznania ze zmianami.

Zamknięte dla ruchu będą m.in. ulice w rejonie pl. marsz. J. Piłsudskiego i Starego Miasta.  Ograniczenia dotkną także pieszych. Niedostępne będą place marsz. J. Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie hoteli. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą na stałe zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi. W trakcie wizyty służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic, np. Al. Jerozolimskich, ul. Marszałkowskiej, al. Jana Pawła II czy al. „Solidarności”.

Szczegóły utrudnień drogowych sprawdzić można TUTAJ.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany dotyczyć będą również Warszawskiego Transportu Publicznego. Pierwsze wprowadzone zostaną w piątek, 30 sierpnia. Około godziny 20.00 zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Dw. Centralny 01. W zamian autobusy będą się zatrzymywały na tymczasowym przystanku Dw. Centralny 51, który zlokalizowany zostanie około 80 m. za ulicą Emilii Plater. O 130 metrów przeniesiony zostanie również przystanek Spacerowa 04. Zmiana ta zostanie wprowadzona w sobotę, 31 sierpnia, około godz. 8.00

W sobotę około godz. 8.00 służby zamkną ruch na ul. Emilii Plater: po stronie zachodniej na odcinku od ul. Pańskiej do ul. Złotej, a po stronie wschodniej od Al. Jerozolimskich do ul. Świętokrzyskiej. W związku z tym zmienią się trasy autobusów linii: 109, 117, 160 171, 227, 507 oraz linii nocnych: N11, N12, N13, N14, N16, N21, N31, N32, N33, N35, N36, N37, N38, N41, N44, N45, N46, N61, N62, N63, N64, N66, N71, N81, N83, N85, N88 i N91.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone 31 sierpnia o godzinie 22.00. Autobusy i tramwaje nie będą zatrzymywały się na przystankach Stare Miasto 01 i 02. Zamknięte dla ruchu zostaną również ulice: Senatorska, Wierzbowa, Moliera, marsz. F. Focha, pl. marsz. J.  Piłsudskiego, Królewska od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście oraz pl. S. Małachowskiego. Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 400, 503, 518 i N44.

Policja i służby mogą dodatkowo podejmować decyzje o wyłączeniu kolejnych ulic. W przypadku wyłączenia mostu Śląsko-Dąbrowskiego objazdami będą jeździły autobusy linii: 160, 190 i 527 oraz tramwaje linii: 4, 13, 20, 23 i 26.

Pasażerów zachęcamy do podróżowania w tych dniach metrem. W niedzielę oraz w poniedziałek pociągi podziemnej kolei na obu liniach będą kursowały częściej. Ponadto od niedzieli podróżnych jadących na Lotnisko Chopina zachęcamy do korzystania z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W rejonie zmian i na większych węzłach przesiadkowych (m.in. przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, w centrum) będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego. Na bieżąco będą przekazywać warszawiakom informacje o zmianach w komunikacji. Informacje o utrudnieniach będą również publikowane na stronie www.wtp.waw.pl oraz na profilu Warszawskiego Transportu Publicznego na portalu Facebook.

źródło: https://www.nowa.wtp.waw.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.