Premiera performence’u „Irena Sendlerowa. Sprawiedliwa”

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Premiera performence’u „Irena Sendlerowa. Sprawiedliwa”.

Spektakl “Irena Sendlerowa. Sprawiedliwa” jest spektaklem tanecznym, którego wykonawcami są dzieci i młodzież zrzeszone w grupie tanecznej Kontra z Piotrkowa Trybunalskiego, prowadzonej przez choreografa Tomasza Balcerka.

Spektakl jest hołdem dla Ireny Sendlerowej, żołnierza AK, działaczce Żegoty, która wraz z innymi Polakami zrzeszonymi w Żegocie uratowała przed śmiercią w czasie II wojny światowej 2500 dzieci żydowskich wywiezionych z getta w Warszawie. Irena Sendlerowa została uhonorowana tytułem Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, najwyższym odznaczeniem cywilnym nadawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie.

Za pomocą tańca, wykonywanego przez dzieci i młodzież przedstawiamy widzom postać Ireny Sendlerowej i opowiadamy o jej życiu, szczególnie o tej jego części, która przypada na czasy II wojny światowej.

Premiera wydarzenia „Irena Sendlerowa. Sprawiedliwa” odbywa się w Polsce, w Warszawie. Następnie spektakl przenosi się na deski izraelskich teatrów (Tel Awiw, Jerozolima, Ness Ziona).

Miejsce: Teatr Kamienica, al. Solidarności 93 Warszawa

Data: 12.06.2019 (środa)

Godzina: 19.00

Wstęp wolny – rejestracja

Zapisów mogą Państwo dokonywać na dwa sposoby:
1. mailowo: agnieszka@hatikva.pl
2. telefonicznie: 690 486 974

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.