Premiera książki: „Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej”

Premiera książki: „Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej”.

17 listopada 2017 roku w Warszawie odbędzie się spotkanie promujące książkę Jana Śpiewaka „Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej”.

„Ukradzione miasto” to historia wieloletniego śledztwa obywatelskiego ujawniającego kulisy afery reprywatyzacyjnej. Jan Śpiewak odpowiada na pytanie, jak to możliwe, że w stolicy europejskiego kraju – tuż pod nosem najważniejszych urzędników w kraju, dziennikarzy najważniejszych tytułów prasowych o stacji telewizyjnych – przez lata kwitł nielegalny, niezgodny z konstytucją i nierespektujący praw człowieka proceder przejmowania nieruchomości wartych fortunę. A zatem czy to prawda, że w urzędzie – jak twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz – funkcjonowała „grupa przestępcza”, czy też sama prezydent stolicy stworzyła w ratuszu warunki do działania systemowej nieodpowiedzialności?

Książka to studium państwa z kartonu, w którym wąska elita bogaci się na krzywdzie najsłabszych. Czytelnik z pewnością wielokrotnie zada sobie pytanie o rzeczywisty stan naszego kraju. Czy winni działań niezgodnych z prawem poniosą jakąkolwiek odpowiedzialność?

Spotkanie z autorem poprowadzi Grzegorz Rzeczkowski z tygodnika Polityka.

17 listopada 2017, godz. 18:30

Miejsce: Państwomiasto, ul. Andersa 29

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.