Premiera „Człowiek delfin” w kinie Luna

UDOSTĘPNIJ
  • 3
  •  
  •  
  •  

Premiera „Człowiek delfin” w kinie Luna.

17 sierpnia 2018 roku w kinie Luna odbędzie się premiera filmu Lefterisa Charitosa „Człowiek delfin”. Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Człowiek delfin” to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronę oceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem.
Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

Bilety dostępne tu – klik

Słowo od reżysera:

„Człowiek delfin” to historia charyzmatycznego mężczyzny, który dzielił swoje życie między lądem i wodą, przypominając nam jak blisko jesteśmy związani z morzem.

Sportowiec, filozof, miłośnik przygód, Jacques Mayol, podróżował po całym świecie, zjednywał sobie fanów, opowiadając o naszej potrzebie odnowienia kontaktu z przyrodą.

Film skupia się na najważniejszych zagadnieniach ludzkiej egzystencji. Śmierć, ograniczenia naszego ciała, powrót do Matki Natury, pułapki ambicji i sławy, osiągnięcie równowagi ciała i duszy poprzez medytację: to motywy przewodnie życia Mayola, które tworzą podstawy filmowej narracji.

„Człowiek delfin” angażuje widza na poziomie emocjonalnym i zmysłowym. Dla Mayola, nurkowanie było zawsze próbą zrównoważenia ciała i umysłu. Dzielimy z nim to przeżycie, zanurzamy się na ogromne głębokości, gdzie panuje nieruchoma ciemność, która równocześnie przeraża i napawa spokojem, wspólnie wracamy do oszałamiającego światła na powierzchni. Ta sensoryczna podróż jest możliwa dzięki nowoczesnej technologii, pozwalającej na filmowanie pod wodą najlepszych nurków świata, dającej nam szansę zobaczyć, co dzieje się z ludzkim ciałem i umysłem na ogromnych głębokościach.
To równoczesne odkrywanie ogromnej urody miejsc, które zmieniły życie Mayola, takich jak Bahamy, Elba, wybrzeże Tateyamy w Japonii czy Wyspy Egejskie w Grecji, i unikatowej faktury rzadkich filmów nakręconych na taśmie 16 mm przez pionierów pośród powojennych operatorów, którzy nagrywali historię Mayola i tworzyli zapis jego przygód.

„Człowiek delfin”
Grecja, Kanada, Francja, Japonia / 2017
78 min.

REŻYSERIA: Lefteris Charitos
ZDJĘCIA: Stelios Apostolopoulos GSC
PRODUKCJA: Anemon Productions, Les Films du Balibari, Storyline Entertainment Inc.
NARRATOR: Jean-Marc Barr
PRODUCENCI: Arte, Wowow, Ert, Greek Film Centre

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.