Pranie wykładzin biurowych oraz czyszczenie tapicerki meblowej w Warszawie

W ofercie wykwalifikowanych firm działających w Warszawie dostępne jest profesjonalne pranie wykładzin biurowych oraz czyszczenie tapicerki meblowej. Zaletą są elastyczne terminy, dzięki czemu, usługę można zrealizować w porze wieczornej lub w weekend pod nieobecność pracowników. Pranie wykładzin jest powszechnie stosowane także w dużych obiektach turystycznych. Ze względu na sporą powierzchnię materiału wymagającego czyszczenia, w takich miejscach stosuje się specjalistyczne szorowarki. Klienci biznesowi składający duże zamówienie, często mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Jak często warto decydować się na fachowe pranie tapicerki?

Decydującym czynnikiem w tej kwestii jest intensyfikacja ruchu w pomieszczeniu. Zacznijmy od mebli wypoczynkowych znajdujących się w naszym salonie. Czyszczenie tapicerki należy tu realizować przynajmniej raz do roku, aby zachować optymalne rezultaty. W przypadku domów zamieszkałych przez alergików, dbałość o dom wolny od kurzu jest szczególnie istotna. W związku z tym, pranie wykładzin można realizować nawet dwa razy do roku.

Znacznie większą częstotliwość zaleca się natomiast w pomieszczeniach odwiedzanych przez dużą liczbę ludzi. Możemy tu wymienić: biura, restauracje, kina, hotele oraz inne miejsca, w których wykorzystywane są meble tapicerowane oraz wykładziny podłogowe. W tego typu miejscach, pranie kanap i narożników należy realizować nawet kilka razy do roku. Firmy czyszczące chętnie nawiązują stałą współpracę z miejscami, w których ze względu na specyfikę wnętrza potrzebna jest częstsza pielęgnacja.

Jakie korzyści oferuje pranie wykładzin i tapicerki meblowej?

Fachowe pranie wykładzin dywanowych oraz tapicerki meblowej może zaoferować nam szereg długotrwałych korzyści. To główny powód, dla którego tak wiele osób zamawia czyszczenie kanap i narożników w dużych miastach takich jak Warszawa. Poniżej znajdziesz główne powody, dla których warto zainwestować w tę usługę:

  • Idealny wygląd – pranie tapicerki meblowej pozwala przywrócić meblom doskonały i odmłodzony wygląd. Usługa nie tylko eliminuje zabrudzenia, ale również przywraca wyrazisty koloryt.

  • Ochrona – impregnaty zawarte w środkach czystości sprawiają, że pranie tapicerki zapewnia materiałowi długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki temu, materiał jest bardziej odporny na płowienie, a także uszkodzenia mechaniczne.

  • Przyjemny zapach – profesjonalne pranie tapicerki meblowej pozwala usunąć nieprzyjemne zapachy, takie jak chociażby dym papierosowy czy zapach moczu. Po zakończonej usłudze, w domu unosi się przyjemny zapach świeżości.

  • Higiena wnętrza – specjalistyczne czyszczenie wykładzin i tapicerki likwiduje kurz oraz roztocza, gwarantując lepszy poziom higieny w domu. Wpływa to korzystnie na bezpieczeństwo oraz komfort domowników. Roztocza kurzu domowego to niewielkie żyjątka żywiące się głównie złuszczonym ludzkim naskórkiem. Najbardziej negatywne skutki mają odchody roztoczy nasycone alergenami. Kontakt z nimi może wywołać silną reakcję alergiczną i przyczynić się do wystąpienia wielu chorób. Z uwagi na obfitą ilość pożywienia, największe stężenie roztoczy możemy zaobserwować w materacu sypialnianym. Aby skutecznie przeciwdziałać alergii należy systematycznie usuwać roztocza.

  • Wygoda i bezpieczeństwo – wybierając profesjonalne pranie kanap i narożników oszczędzamy energię i czas, zyskując gwarancję satysfakcjonujących efektów. Co więcej, taki sposób czyszczenia jest całkowicie bezpieczny zarówno dla mebli, jak również domowników.

Znając wszystkie korzyści oferowane nam przez specjalistyczne czyszczenie tapicerki i wykładzin możemy założyć, że usługa cieszy się popularnością wśród mieszkańców Warszawy i innych dużych miast. Cennik firm czyszczących prezentuje się naprawdę korzystnie. Nie dziwi fakt, że coraz większa liczba osób regularnie korzysta z usług takich firm.

Jak zamówić pranie w Warszawie?

Chcesz zapewnić swoim meblom rewelacyjny wygląd na dłużej? W takim razie, profesjonalne czyszczenie tapicerki w Warszawie to usługa dostosowana do Twoich potrzeb. To sprawdzony sposób na dokładne usuwanie plam, dogłębne czyszczenie materiału, a także impregnację, która zapewni tapicerce dłuższą żywotność. Biorąc pod uwagę fachowy sprzęt oraz bogaty wybór środków czystości, fachowe pranie wykładzin i tapicerki przynosi lepsze rezultaty, niż samodzielna pielęgnacja. Warto regularnie korzystać z usług firm czyszczących. Zapewni to estetyczny wygląd mebli oraz poprawi bezpieczeństwo i komfort domowników. Zamówienie usługi jest bardzo łatwe. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać frazy: pranie tapicerki Warszawa lub pranie kanapy Warszawa. W kilka sekund pojawi się lista najlepszych firm czyszczących w stolicy.

Firmy profesjonalne dbają o odpowiedni poziom jakości podczas wykonywania każdej usługi. Dzięki temu klienci są zadowoleni i nierzadko zdarza się, że ponownie zamawiają pranie wykładzin dywanowych lub tapicerki meblowej. Czyszczenie odbywa się wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń Kirby, Karcher, a w przypadku większych powierzchni z wykorzystaniem urządzenia Tersus. Dodatkowo do każdego materiału dobierany jest odpowiedni zestaw środków piorących.

Kirby

Kirby Sentria jest urządzeniem, które znakomicie radzi sobie z usuwaniem brudu niezmywalnego, czyli sierści, kurzu, piachu, włosów oraz złuszczonego naskórka. Przewaga tego sprzętu wynika z bez wężowej budowy. Taka konstrukcja pozwala na wyeliminowanie strat siły ssania spowodowanych długością i nieszczelnością węża. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w szczotkę trzepiącą, która uderza w materiał i wybija brud. Połączenie dwóch wymienionych elementów umożliwia bardzo skuteczne pranie tapicerki meblowej.

Karcher

Urządzenie Karcher Puzzi pozwala na wykonanie ekstrakcyjnego prania tapicerki lub wykładzin. Woda ze środkiem piorącym jest wprowadzana w czyszczony materiał. Zachodzi reakcja rozpuszczenia brudu. Następnie woda wraz z brudem jest odsysana z wykorzystaniem zjawiska podciśnienia. W urządzeniu zastosowano dwa zbiorniki na wodę. Dzięki temu czysta woda nie miesza się z brudną, a pranie tapicerki zawsze jest wykonywane tylko czystą wodą z dodatkiem odpowiedniego detergentu.

Tersus

Tersus Premium to profesjonalny ekstraktor przeznaczony do czyszczenia dużych powierzchni. Jest wyposażony w funkcję regulacji ciśnienia roztworu oraz ogrzewacz wody. Umożliwia to optymalne ustawienie urządzenia podyktowane rodzajem pranej powierzchni. Odpowiednia konfiguracja oraz zastosowanie oryginalnych preparatów gwarantują profesjonalne czyszczenie wykładziny w firmach. Pojemne zbiorniki oraz długi wąż pozwalają na skrócenie czasu obsługi oraz czasu wykonania czyszczenia.

Samodzielne czyszczenie tapicerki – o czym warto pamiętać?

W odstępach pomiędzy kolejnym czyszczeniem mebli warto zadbać o samodzielną pielęgnację tapicerki. Przynajmniej raz w miesiącu warto poświęcić kilka minut na dokładne odkurzenie materiału, co pozwoli wyeliminować zabrudzenia stałe. Ponadto, możemy się zdecydować na samodzielne czyszczenie tapicerki z pomocą ogólnodostępnych sposobów. Jednym z nich jest przecieranie tkaniny wilgotną ścierką lub gąbką z pomocą szarego mydła oraz świeżego soku z cytryny.

Należy pamiętać, że materiały obiciowe mają nieco inne wymagania względem prawidłowe pielęgnacji. W związku z tym, nie należy stosować niesprawdzonych środków chemicznych, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia. Profesjonalne czyszczenie kanapy to dobra okazja, aby zapytać fachowca o rekomendowane sposoby pielęgnacji naszych mebli.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.