Pracuj w zawodzie przyszłości. Zostań UX designerem

Zostań UX designerem

Szkolenia biznesowe UX umożliwiają rozpoczęcie kariery w bardzo ciekawej branży. Można nawet powiedzieć, że dobrych UX designerów brakuje w większości technologicznych przedsiębiorstw. Poniżej krótki poradnik dla osób zainteresowanych taką ścieżką kariery.

Na jaki kurs UX warto postawić?

Projektowanie doświadczeń. Poprawa funkcjonalności stron i aplikacji. Tym zajmuje się UX designer. Kurs odbywa się najczęściej w formacie zdalnym dla początkujących oraz w stacjonarnym dla zaawansowanych użytkowników. Dzięki temu nie musisz stawiać tylko na naukę u lokalnych specjalistów, ale wejść na poziom ogólnokrajowy, a wręcz międzynarodowy. Platformy szkoleniowe z jasnym programem do samodzielnego przerabiania materiału to również dobry pomysł, ponieważ umożliwia opanowanie podstaw bez wielkiego stresu, we własnym tempie. Dużą popularnością cieszą się szkolenia z audytu UX, UX writingu, analityki. Niektóre przedsiębiorstwa stawiają na platformy szkoleniowe, żeby poszerzyć wiedzę o użyteczności we własnych zespołach roboczych. Rozwijanie kompetencji w modelu zdalnym to jedna z najlepszych dróg. Analityka w UX rozbija się z reguły na kilka programów obejmujących program od początkującego do zaawansowanego ze wsparciem wyspecjalizowanego trenera.

Dlaczego warto mieć kontakt z mentorem na szkoleniu?

Dobrze, jeżeli szkolenia biznesowe UX posiadają jednak dostęp do mentora, doświadczonego szkoleniowca, z którym skonsultujesz najważniejsze problemy. Coraz częściej firmy zastępują klasyczną obsługę klienta zautomatyzowanym chatem. Szkolenia biznesowe UX również odnoszą się do takich praktyk. Im więcej zagadnień poruszanych na kursie, tym lepiej. Trudno jednak znaleźć jedno szkolenie poruszające najważniejsze wątki. Najczęściej musisz zdecydować się na kilka partii.

Dlaczego warto skupić się na analizie realnych przykładów rynkowych?

Ciekawa perspektywa to szkolenia bazujące na realnych przykładach rynkowych. Czasami szkoleniowcy omawiają praktyczne wdrożenia ze sklepów internetowych i potrafią uzasadnić zmianę wyników sprzedażowych. Dzięki temu uczestnik szkolenia zdobywa dodatkową motywację i wie, że idzie w dobrym kierunku. UX przekłada się na konwersję sprzedaży, ale początkujący musi zobaczyć, jakie procesy za tym stoją. Omówienie głównych problemów sprzedażowych to też interesująca praktyka na szkoleniach. Jeżeli prowadzisz biznes, ale nie generuje odpowiednich wyników kursy UX mogą okazać się cenne pod kątem naprawy know how.

Dlaczego warto postawić na wyspecjalizowane marki?

Szkolenia biznesowe UX to szansa na rozwój nowych kompetencji zawodowych, ale też na poprawienie już funkcjonującej działalności w sieci. Platformy edukacyjne, spotkania z mentorami, jednodniowe kursy z bogatą bazą wiedzy, omówienia praktycznych przykładów to tylko niektóre z najważniejszych kierunków rozwoju. Znacznie UX rośnie, a projektantów poszukują już nawet mniejsze działalności gospodarcze posiadające własne sklepy online.

/artykuł sponsorowany/