Praca przy eventach – gdzie i jak jej szukać?

Koncerty, festiwale, spektakle, turnieje, zawody, festyny – lato to świetny czas na poszukiwanie pracy w branży eventowej. W wakacje rośnie zapotrzebowanie na pracowników sezonowych przy obsłudze wydarzeń biznesowych, sportowych i kulturalnych. To sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia w branży, a dla najlepszych szansa na pełnoetatowe zatrudnienie.

Gdzie szukać pracy w branży eventowej?

  • Agencje eventowe

Praca w agencji eventowej to możliwość zdobycia doświadczenia przy realizacji wielu ciekawych i różnorodnych projektów. To także szansa na dynamiczny rozwój kariery zawodowej. W agencjach eventowych najczęściej obowiązuje ściśle określona ścieżka awansu. Tak więc początkujący junior event specialist może po kilku latach pracy osiągnąć stanowisko seniorskie, a nawet managerskie, jeśli posiada określone predyspozycje i wykaże się dużym zaangażowaniem. Co istotne, agencje eventowe organizują wydarzenia przez cały rok niezależnie od sezonu – to idealne miejsce dla osób, które szukają pracy na cały etat.

  • Organizacje turystyczne

Organizacje turystyczne umożliwiają zdobycie pierwszego doświadczenia w branży, organizując wakacyjne (i nie tylko) praktyki i staże dla uczniów szkół hotelarskich oraz studentów kierunków managerskich.

  • Instytucje kulturalne

Karierę w branży eventowej można zacząć od pracy w lokalnym domu kultury, świetlicy czy bibliotece, pomagając przy organizowaniu wieczorów poetyckich, spotkań autorskich czy festiwali teatralnych.

Co zrobić, aby zwiększyć szanse na zatrudnienie w branży eventowej?

W branży eventowej doświadczenie jest ważniejsze niż wykształcenie. Osoby, które chcą zacząć karierę przy obsłudze wydarzeń, muszą jednak posiadać określone kompetencje miękkie. Co ma największe znaczenie dla pracodawcy? Kreatywne podejście do zleconych zadań, umiejętność pracy pod presją czasu, wielozadaniowość i doskonała samoorganizacja. Praca w branży eventowej ma swoją specyfikę. Kandydat musi być gotowy do pracy w niestandardowych godzinach pracy (nierzadko nocnych), a także w weekendy i święta.

Brak doświadczenia nie musi być przeszkodą w zdobyciu wymarzonej pracy. Jeśli brakuje Ci doświadczenia przy obsłudze wydarzeń, możesz:

  • podjąć pracę w ramach wolontariatu/stażu

Na imprezach sportowych, koncertach plenerowych czy festiwalach można spotkać wolontariuszy, którzy wspierają organizatorów w kwestiach związanych z bezpieczeństwem czy obsługą techniczną. Współpraca w ramach wolontariatu może mieć charakter projektowy lub długofalowy. Choć za pracę w charakterze wolontariusza nie przysługuje wynagrodzenie, to organizator może wystawić zaświadczenie o wolontariacie, które jest świetnym wpisem do CV. Wśród ogłoszeń można znaleźć także propozycje płatnego stażu.

  • Zainwestować w specjalistyczny kurs zakończony certyfikatem

Kursy dla event managerów składają się z modułów teoretycznych i praktycznych. Uczestnicy nie tylko zdobywają wiedzę dotyczącą prawnych aspektów organizacji imprez masowych, bezpieczeństwa czy promocji wydarzenia, ale mają także szansę wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce już w trakcie szkolenia. Kursy prowadzą doświadczeni trenerzy posiadający wieloletnie doświadczenie w branży. Specjalistyczny kurs w CV to istotna informacja dla rekrutera. Świadczy o zaangażowaniu kandydata i poważnym podejściu do tematu.

Po więcej informacji zapraszamy https://emtg.pl/

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.