Praca na stojąco – jakie biurko wybrać?

Długie, całodzienne wykonywanie pracy na siedząco może prowadzić do problemów z kręgosłupem, układem krążenia. Może negatywnie wpłynąć na kondycję fizyczną przyczyniając się do pogorszenia stanu zdrowia. Pozycja siedząca towarzyszy wielu osobom nie tylko w pracy ale także w domu – obecnie wiele czynności wykonujemy przy komputerze. Warto zmienić złe nawyki i spróbować wykonywać większą część pracy w pozycji stojącej. Pomagają w tym specjalnie projektowane biurka do pracy na stojąco.

Dlaczego warto zainwestować w biurko do pracy na stojąco?

Zmieniając pozycję pracy z siedzącej na stojącą przyczyniamy się do poprawy swojego stanu zdrowia. Dlatego warto sięgnąć właśnie po biurka które można wykonać na specjalne zamówienie: https://mobiusdesk.pl/Biurko-na-zamowienie-wymiar-ccms-pol-31.html

Nie bez powodu mówi się, że siedzenie to nowe palenie. Siedzący tryb życia przyczynia się do chorób serca, otyłości, nadciśnienia. Mimo, że wydaje się, że pozycja siedząca jest relaksująca, okazuje się że to tylko błędne przekonanie. Po wykonywaniu pracy przynajmniej przez 4 godziny w pozycji siedzącej, stajemy się bardziej zmęczeni, ospali oraz osłabieni. Praca na stojąco wpływa nie tylko na koncentrację ale też przyczynia się do zwiększenia aktywności w ciągu dnia, nie wpływa także negatywnie na spadki energii.

Jakie wybrać biurko do pracy na stojąco?

Praca, aby była korzystna dla zdrowia powinna odbywać się w połowie w pozycji siedzącej a drugiej połowie stojącej.  Odpowiednio dobrane biurko nie zastąpi regularnie uprawianych ćwiczeń fizycznych, ale postawi mózg w stan aktywności oraz zmniejszy dolegliwości bólowe układu ruchu. Osiągnięcie tego celu przybliży postawienie na dobrej jakości biurko do pracy stojącej. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy:

– biurka przeznaczone do ciągłej pracy na stojąco – są dużo stabilniejsze niż biurka regulowane, polecane szczególnie w dużych przestrzeniach, salach konferencyjnych, miejscach pracy zespołowej. Nie posiadają funkcji regulacji blatu, dlatego do korzystania z nich zaleca się używanie wysokich krzeseł,

– biurka regulowane wyposażone w możliwość regulacji blatu w zależności od potrzeb takie jak te https://mobiusdesk.pl/Biurko-z-regulacja-wysokosci-regulowane-news-pol-1570799404.html – jeden mebel może służyć do wykonywania pracy na stojąco oraz siedząco. Najbardziej popularny typ, z uwagi na ergonomię i możliwość dopasowania jego wysokości do wzrostu konkretnej osoby. Można wybierać wśród różnych modeli regulacji:  korbowej, ręcznej oraz elektrycznej. Polecany do małych pomieszczeń. Biurko będzie idealne dla jednej jak i większej grupy osób,

– biurka wyposażone w tzw. nakładki które regulują jego wysokość – nakładkę można kupić jako samodzielne urządzenie a także w zestawie z biurkiem. Rynek oferuje wiele różnorodnych nakładek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego jest bardzo tanim rozwiązaniem. Jej główną zaletą jest to, że można ją przenosić pomiędzy różnymi pomieszczeniami.

Wybór pomiędzy rodzajami biurek do pracy na stojąco oraz nakładkami należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Sprawdzi się ono zarówno w pracy jak i w domu. Pracownicy z pewnością docenią możliwość tego typu pracy, w domu będzie szczególne przydatne podczas nauki dzieci czy wykonywania pracy zdalnej.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.