Praca hybrydowa w Warszawie – dlaczego jest taka popularna?

kobieta praca zdalna

Polacy lubią pracować z domu – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Praca zdalna staje się coraz bardziej popularnym modelem, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast. A tymczasem w ostatnich latach coraz więcej mówi się o pracy hybrydowej – czyli modelu, który łączy pracę stacjonarną z pracą zdalną. To kompromis pomiędzy oczekiwaniami pracodawców, a potrzebami pracowników. Jakie są najważniejsze zalety pracy hybrydowej w stolicy?

Dlaczego warto zdecydować się na pracę hybrydową w Warszawie?

Pomimo tego że Warszawa oferuje doskonale rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, dojazdy do pracy na drugim końcu miasta zajmują sporo czasu. Dzięki możliwości pracy w domu – przynajmniej częściowej – pracownicy mogą oszczędzać nie tylko czas, ale i pieniądze. Model pracy hybrydowej wiąże się z oszczędnościami także dla pracodawcy, który nie musi zapewniać stałych miejsc pracy dla wszystkich pracowników.

Wyniki badań pokazują, że pracownicy wykonujący pracę hybrydową są o wiele bardziej efektywni i produktywni niż osoby wykonujące swoje obowiązki stacjonarnie.

Możliwość choćby częściowej pracy z domu znacznie zwiększa także poziom zadowolenia z wykonywanej pracy. W końcu dom to miejsce, które przez wiele osób uznawane jest za najbardziej wygodne.

Oferty pracy hybrydowej w Warszawie

Z roku na rok coraz większa liczba warszawskich firm wprowadza pracę hybrydową.

Warto wspomnieć, że to właśnie w Warszawie osoby chętne do pracy w tym systemie, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki i warunki zatrudnienia. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://www.eska.pl/warszawa/gdzie-szukac-ofert-pracy-hybrydowej-w-warszawie-aa-MNPX-ykVy-swSQ.html.

Nic więc dziwnego, że oferty pracy hybrydowej w stolicy cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób poszukujących zatrudnienia. Nie odstrasza ich nawet fakt, że w modelu pracy hybrydowej wciąż trzeba przynajmniej raz na jakiś czas osobiście pojawić się w biurze.

To właśnie w Warszawie funkcjonuje mnóstwo dużych firm i korporacji, które coraz częściej zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników zdalnych. Odległość od miejsca zamieszkania nie gra w tym przypadku specjalnie istotnej roli. Warszawa jest bowiem miastem, który słynie z doskonale rozbudowanej sieci komunikacji publicznej – pracownicy poruszający się po mieście mogą korzystać zarówno z metra, autobusów czy tramwajów, jak i pociągów PKP.

Kto może hybrydowo pracować w Warszawie?

Warszawski rynek pracy określany jest mianem rynku pracownika. Wiele branż zgłasza deficyt kandydatów do pracy, stąd też coraz większa liczba firm decyduje się na wprowadzenie trybu hybrydowego w odpowiedzi na oczekiwania potencjalnych pracowników.

Jeśli chodzi o branże, które najczęściej oferują możliwość  pracy w trybie hybrydowym, to są to między innymi:

  • technologie informatyczne – możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej to już niemal standard w tej branży,
  • księgowość,
  • rachunkowość i kadry – pracownicy zatrudnieni w tych dziedzinach mogą wykonywać swoją pracę zarówno z domu, jak i z biura,
  • call center,
  • grafika komputerowa,
  • marketing,
  • administracja,
  • reklama,
  • copywriting.

/artykuł sponsorowany/