
Polacy lubią pracować z domu – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Praca zdalna staje się coraz bardziej popularnym modelem, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast. A tymczasem w ostatnich latach coraz więcej mówi się o pracy hybrydowej – czyli modelu, który łączy pracę stacjonarną z pracą zdalną. To kompromis pomiędzy oczekiwaniami pracodawców, a potrzebami pracowników. Jakie są najważniejsze zalety pracy hybrydowej w stolicy?
Dlaczego warto zdecydować się na pracę hybrydową w Warszawie?
Pomimo tego że Warszawa oferuje doskonale rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, dojazdy do pracy na drugim końcu miasta zajmują sporo czasu. Dzięki możliwości pracy w domu – przynajmniej częściowej – pracownicy mogą oszczędzać nie tylko czas, ale i pieniądze. Model pracy hybrydowej wiąże się z oszczędnościami także dla pracodawcy, który nie musi zapewniać stałych miejsc pracy dla wszystkich pracowników.
Wyniki badań pokazują, że pracownicy wykonujący pracę hybrydową są o wiele bardziej efektywni i produktywni niż osoby wykonujące swoje obowiązki stacjonarnie.
Możliwość choćby częściowej pracy z domu znacznie zwiększa także poziom zadowolenia z wykonywanej pracy. W końcu dom to miejsce, które przez wiele osób uznawane jest za najbardziej wygodne.
Oferty pracy hybrydowej w Warszawie
Z roku na rok coraz większa liczba warszawskich firm wprowadza pracę hybrydową.
Warto wspomnieć, że to właśnie w Warszawie osoby chętne do pracy w tym systemie, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki i warunki zatrudnienia. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://www.eska.pl/warszawa/gdzie-szukac-ofert-pracy-hybrydowej-w-warszawie-aa-MNPX-ykVy-swSQ.html.
Nic więc dziwnego, że oferty pracy hybrydowej w stolicy cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób poszukujących zatrudnienia. Nie odstrasza ich nawet fakt, że w modelu pracy hybrydowej wciąż trzeba przynajmniej raz na jakiś czas osobiście pojawić się w biurze.
To właśnie w Warszawie funkcjonuje mnóstwo dużych firm i korporacji, które coraz częściej zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników zdalnych. Odległość od miejsca zamieszkania nie gra w tym przypadku specjalnie istotnej roli. Warszawa jest bowiem miastem, który słynie z doskonale rozbudowanej sieci komunikacji publicznej – pracownicy poruszający się po mieście mogą korzystać zarówno z metra, autobusów czy tramwajów, jak i pociągów PKP.
Kto może hybrydowo pracować w Warszawie?
Warszawski rynek pracy określany jest mianem rynku pracownika. Wiele branż zgłasza deficyt kandydatów do pracy, stąd też coraz większa liczba firm decyduje się na wprowadzenie trybu hybrydowego w odpowiedzi na oczekiwania potencjalnych pracowników.
Jeśli chodzi o branże, które najczęściej oferują możliwość pracy w trybie hybrydowym, to są to między innymi:
- technologie informatyczne – możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej to już niemal standard w tej branży,
- księgowość,
- rachunkowość i kadry – pracownicy zatrudnieni w tych dziedzinach mogą wykonywać swoją pracę zarówno z domu, jak i z biura,
- call center,
- grafika komputerowa,
- marketing,
- administracja,
- reklama,
- copywriting.
/artykuł sponsorowany/