Poznaj emocje towarzyszące skokom spadochronowym – wybierz skok w tandemie!

Chcesz doznać emocji, których doświadczają profesjonalni skoczkowie spadochronowi? To możliwe! Zapisz się na skok w tandemie!

Aby skoczyć ze spadochronem, wcale nie trzeba długotrwałych i kosztowych przygotowań. Teraz wystarczy zapisać się na skok w tandemie, czyli na specjalny skok zapoznawczy, z którym można spełnić swoje marzenia jeszcze łatwiej!

Skoki tandemowe – z USA do Polski

W skoku tandemowym biorą udział dwie osoby, a mianowicie są to pilot tandemu i doczepiony do niego specjalną uprzężą pasażer. Wspólnie wykonują skok ze spadochronem przystosowanym do dwóch osób, czyli z tak zwanym spadochronem tandemowym. Spadochron ten wyposażony jest również w spadochron zapasowy oraz w automat dla maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Spadochrony tandemowe zostały opracowane w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Do Polski zawitały w latach dziewięćdziesiątych, ale dopiero teraz przeżywają swój renesans – dziś skacze coraz więcej osób!

Dużą zaletą takiego tandemu jest jego łatwa dostępność. Skok można wykonać bez żadnych szczególnych przygotowań, na przykład czasochłonnego szkolenia czy też konieczności wykonania badania lekarskiego. Wystarczy zapisać się na dostępny termin, co można zrobić również przez internet.

Poczuj emocje związane ze swobodnym spadaniem!

Skoki spadochronowe w tandemie to skoki odbywające się z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronowej. Oznacza to, że przez około 30-60 sekund skoczkowie lecą w dół bez żadnych ograniczeń – ten okres nazywa się swobodnym spadaniem.

Swobodne spadanie to zdecydowanie ten najbardziej emocjonujący moment skoków spadochronowych w tandemie, ponieważ wtedy uczestnicy skoku spadają z prędkością dochodzącą nawet do 200 km/h! To jedyna tego typu okazja, aby doświadczyć spadania bez żadnych ograniczeń, a także z maksimum bezpieczeństwa!

Czas swobodnego spadania jest uzależniony od wysokości wyskoku. Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów nad ziemią. W pierwszym przypadku czas spadania to około 30 sekund, natomiast w drugim to około 60 sekund.

Po osiągnięciu pułapu około 1500 metrów pilot tandemu otwiera spadochron. Od tego momentu następuje kilkuminutowe opadanie w dół na otwartej czaszy spadochronowej. To czas, aby ostudzić emocje, a także podziwiać piękną panoramę wokół.

Przy skokach tandemowych lądowanie jest miękkie, dlatego też uczestnik skoku nie musi bać się o kontuzje – o techniczny przebieg lądowania na miękkiej murawie zadba pilot tandemu.

Czy w skoku spadochronowym w tandemie może wziąć udział każdy?

Skoki spadochronowe w tandemie są dostępne niemalże dla każdego, kto spełnia podstawowe wymogi. Jak zostało wspomniane wcześniej, nie ma potrzeby uczestniczenia w szkoleniach, a także w badaniach lekarskich, co jest dużym plusem i pozwala na zasmakowanie w tej rozrywce bez czasochłonnych przygotowań.

Warto jednak wskazać, że także skoki spadochronowe w tandemie posiadają określone przeciwwskazania. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • epilepsję
  • wrodzoną łamliwość kości
  • niestabilność kręgosłupa
  • ostre stany chorobowe układu oddechowego i krwionośnego
  • nadmierną masę ciała – powyżej 100-120 kg zależnie od używanego przez ośrodek sprzętu spadochroniarskiego

Warto zaznaczyć, że w skokach spadochronowych mogą brać udział także osoby niepełnosprawne, które nie mają ku temu przeciwwskazań zdrowotnych.

Zapisz się na skok spadochronowy w tandemie już teraz!

Chcesz wziąć udział w skoku tandemowym? W takim przypadku można zarezerwować swój termin już teraz! Ośrodki spadochroniarskie organizujące skoki pozwalają na wykonanie rezerwacji on-line – wybieramy dzień i godzinę skoku, które odpowiadają nam najbardziej.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie zaczynają się od około 600 złotych. Najwięcej zapłacimy za skok z wysokości 4000 metrów z wykupioną opcją filmowania i fotografowania – to ponad 1000 złotych.

Do skorzystania ze swojej oferty skoków spadochronowych zachęca ośrodek Skydive.pl z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Skoki organizuje także w innych lokalizacjach. Szczegóły dostępne są pod adresem: https://skydive.pl.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.