„Rachunek wdzięczności PGNiG” – Powstańcy Warszawscy nie zapłacą za gaz lub zapłacą dużo mniej

Powstańcy Warszawscy nie zapłacą za gaz lub zapłacą dużo mniej 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przygotowało dla Powstańców Warszawskich wsparcie w wysokości do 900 złotych rocznie na rachunki za gaz. W praktyce oznacza to, że znaczna część Powstańców nie zapłaci za gaz wcale.

Projekt „Rachunek wdzięczności PGNiG” rusza od 1 stycznia 2017 r. – jednak już od 17 października 2016 r. każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może zgłaszać  się do Biura Obsługi Klienta PGNiG (BOK). W ten sposób przez 3 miesiące PGNiG zbierze bazę osób, którym należy się pomoc. Zostanie ona przyznana w styczniu, ale w związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym wsparcie obejmie także  okres ostatnich dwóch miesięcy 2016 r.

Projekt „Rachunek wdzięczności PGNiG” rusza od 1 stycznia 2017 r. – jednak już od 17 października 2016 r. każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta PGNiG (BOK). W ten sposób przez 3 miesiące PGNiG zbierze bazę osób, którym należy się pomoc. Zostanie ona przyznana w styczniu, ale w związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym wsparcie obejmie także okres ostatnich dwóch miesięcy 2016 r.

Zainteresowani Powstańcy mają trzy proste możliwości zgłoszenia:

  • w dowolnym Biurze Obsługi Klienta PGNiG – z pomocą konsultanta wypełnią odpowiedni formularz, będzie również możliwe udzielenie pełnomocnictwa osobie trzeciej, która dopełni formalności w imieniu Powstańca
  • telefonicznie – wystarczy zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć udziału w programie, a pracownicy PGNiG dostarczą papierowy formularz do wypełnienia w domu i odesłania pocztą tradycyjną
  • przez internet – na głównej stronie www.pgnig.pl jest do pobrania formularz.

Do zyskania wsparcia potrzebny jest tylko dowód osobisty. Ponadto Powstańcy, którzy obecnie nie mają dostępu do gazu, będą mogli skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do dostępnej sieci dystrybucyjnej. Obie te inicjatywy zostały ogłoszone w związku ze zbliżającą się 2 października 2016 roku, rocznicą zakończenia Powstania Warszawskiego.

PGNiG jako polska spółka, mocno związana z historią Warszawy, czuje się w obowiązku zapewnić wsparcie tym, którzy walczyli o niepodległość – Powstańcom Warszawskim. Odpowiadamy na apel Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Warszawscy kombatanci nie zawsze są osobami dobrze sytuowanymi materialnie. Teraz nie zabraknie im na zapłacenie rachunków za gaz – powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG S.A. – Nasze wsparcie to skromny wyraz wdzięczności za bohaterstwo Powstańców – dodał.

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.