Powstaje parking wzdłuż Al. Jerozolimskich

Zarys placu postojowego jest już widoczny, a jego podłoże w znacznej części zostało przygotowane pod ułożenie betonowej kostki i płyt ażurowych. Trwa budowa nowego parkingu wzdłuż jezdni Al. Jerozolimskich między ul. Spiską a pl. Zawiszy, który będzie liczył ponad 100 stanowisk.

Parking wzdłuż Al. Jerozolimskich oczekiwany jest przez okolicznych mieszkańców od dawna. W miejscu obecnie budowanego funkcjonował wcześniej grodzony, ale nie posiadał ogólnodostępnych miejsc postojowych. Korzystali z nich głównie pracownicy pobliskich biurowców, zaś nocą w większości stały one puste – mieszkańcy nie mieli do nich dostępu. W dodatku niektórych kierowców odstraszał stan obiektu. Dotychczasowa gruntowa nawierzchnia była pełna ubytków, które po deszczach jeszcze bardziej się pogłębiały.

Budowa nowego parkingu ruszyła pod koniec października. Prace postępują bardzo sprawnie i dziś po dziurach na placu nie ma śladu. Zamiast nich dostrzec można wyrównany teren i ułożone krawężniki, które wyznaczają obszar nowego parkingu. Na razie wzrok przykuwa też kilka hałd ziemi, ale te pozostałości po przygotowywaniu podłoża w niedługim czasie powinny zostać usunięte. Stanie się tak najprawdopodobniej tuż przed rozpoczęciem robót brukarskich. Będą one prowadzone w następnej kolejności – po tym, jak podłoże w całości zostanie utwardzone.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem, nowy ogólnodostępny parking będzie liczył 103 miejsca postojowe o wymiarach 2,5 x 5 m. Do tego dojdą 4 „koperty” dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m. Parkowanie odbywać się będzie prostopadle. Wjazd i wyjazd z placu postojowego znajdą się od strony ul. Spiskiej.

Drogi dojazdowe do stanowisk postojowych zostaną wykonane z kostki betonowej, a stanowiska – z ażurowych płyt zwanych eko kratką. To odpowiednie rozwiązanie, bo jest ona częściowo wodoprzepuszczalna, co sprawi, że powierzchnia pod miejscami parkingowymi może być biologicznie czynna. Całość dopełnią montaż oświetlenia i nasadzenia nowych drzew. Prace powinny potrwać do końca roku.

źródło: ZDM / https://zdm.waw.pl/aktualnosci/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.