Potańcówki przy fontannie 2017

Potańcówki przy fontannie.

Po sukcesie ubiegłorocznego cyklu Potańcówek przy Fontannie Stołeczna Estrada po raz kolejny zaprasza warszawiaków do tańca.

W cztery wyjątkowe sobotnie wieczory porwą nas do tańca niezwykli muzycy, którzy w trakcie koncertów na żywo zaprezentują klimaty niezapomnianych warszawskich szlagierów. Nie zabraknie też okazji do tańca dla miłośników swinga, funku czy rock’n’rolla. Przed rozpoczęciem koncertów publiczność rozgrzeją DJ-e, a profesjonalni tancerze nauczą kroków i zachęcą do wspólnej zabawy nawet nieczęstych bywalców parkietu.

Program potańcówek

Sobota, 1 lipca 2017
Godz. 19.00 DJ Michał Fogg 2017
Patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Współwydawca płyt Cafe Fogg. Jako animator i DJ przedstawia na dancingach i potańcówkach polską muzykę rozrywkową sprzed lat, organizuje koncerty i recitale. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”.
Godz. 20.30 Singin’ Birds
Koncert zespołu Singin’ Birds to muzyczna podróż w czasie dla każdego. Ich debiutancki album „Niech tak zostanie”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2013 roku, jest hołdem na cześć swingu, rock’n’rolla, country. Zespół jest półfinalistą IV edycji programu Must Be The Music.

Sobota, 8 lipca 2017
Godz. 19.00 DJ Burn Reynold
Prowadził audycje „Fusion” na falach Jazz Radia, obecnie co niedziela można go  usłyszeć na antenie radia Roxy. Wraz z Soul Service jest pomysłodawcą serii wydawniczej „Polish Funk” (1-4), „Why Not Samba”, „Off Season” oraz „Strange Weekend”, która prezentuje mało znane utwory z archiwów polskiej fonografii. Płyty ukazały się nakładem wytwórni Polskie Nagrania i zbierają pozytywne recenzje na świecie
Godz. 20.30  Mark Shepherd i Wisła Hot 5
Wisła Hot 5 to zespół warszawskich muzyków specjalizujących się w swingu. Liderem zespołu jest angielski wokalista, trębacz i puzonista Mark Shepherd, który przyjechał do Polski prawie 10 lat temu, a entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom naszych muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować. Grupa występowała na licznych festiwalach i koncertach czy potańcówkach swingowych.

Sobota, 15  lipca 2017
Godz. 19.00 DJ Michał Fogg 
Godz. 20.30 Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych interpretacji utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

Sobota, 22 lipca 2017
Godz. 19.00 DJ Tomasz Konca

Muzyk, dziennikarz i promotor muzyczny. W 2007r. został laureatem nagrody Złotego Liścia Retro za płytę „Fogga Ragga” nagraną z grupą Cinq G z nowatorskimi coverami piosenek Mieczysława Fogga. Prowadził autorski muzyczny program w Radiostacji, Polskim Radiu Bis i Czwórce. Jest założycielem grup Transmisja, Cinq G, Warsaw Ska Orchestra. Od 1998r. aktywnie działa jako DJ, grając w najbardziej renomowanych warszawskich klubach i na eventach w całej Polsce.
Godz. 20.30 Grzegorz Wilk i zespół Wolf
Ulubieniec publiczności programu „Jaka to melodia?”. Najbardziej elastyczny gatunkowo, charyzmatyczny wokalista, właściciel niepowtarzalnego, mocnego głosu, autor piosenek (płyta Wolf-Flow), na stałe współpracuje z Piotrem Rubikiem, Romualdem Lipko, Włodzimierzem Korczem i wieloma gwiazdami polskiej muzyki. Znany również z telewizyjnych show „Szymon Majewski Show” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournée. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem.

Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21.30 – 22.00

http://www.estrada.com.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.