Potańcówki na dechach w Niepodległa

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Potańcówki na dechach w Niepodległa – miejsce spotkań.

Potańcówki na miejskich i wiejskich dechach, letnie taneczne tabory czy zimą domówki były kiedyś powszechnym i lubianym w całej Polsce sposobem spędzania czasu.

Odwołując się do tej tradycji Niepodległa oraz Akademia Tańca Tradycyjnego serdecznie zapraszają na cykl potańcówek na dechach z muzyką na żywo!

Harmonogram:

Podczas sobotnich spotkań sięgniemy po melodie i tańce tradycyjne z takich krain historycznych jak Księstwo Łowickie, Mazowsze i Radomszczyzna, Suwalszczyzna i Kresy Wschodnie, Galicja w której skład wchodziła Małopolska i Podkarpacie. Odwiedzimy także Śląsk oraz Wielkopolskę. Udamy się też oczywiście na przedwojenne miejskie dechy, których w samej Warszawie było niemało.

Na potańcówki zapraszamy tancerzy na każdym poziomie zaawansowania (również tych początkujących), oraz w każdym wieku. Młodszych uczestników zapraszamy w szczególności na pierwszą część wieczoru.
Między 17 a 17:45 muzycy poprowadzą, specjalnie pomyślane dla dzieci, animacje muzyczno-taczene, od 18 będziemy tańczyć już wszyscy!

Dopełnieniem potańcówek będą Warszawskie spotkania taneczne – cotygodniowe, czwartkowe kursy tańca, na których będziemy uczyć się poszczególnych kroków!

Potańcówki są bezpłatne. Rozpoczynają się o godz. 18:00.

Adres: al. Ujazdowskie 4

Wstęp wolny

Prowadzenie: Piotr i Bogumiła Zgorzelscy z Akademia Tańca Tradycyjnego

Potańcówki organizowane są przez Biuro Programu Niepodległa w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.