POSKROMIENIE ZŁOŚNICY, reż. Krzysztof Warlikowski – spektakl online

Zapraszamy na premierową prezentację online rejestracji telewizyjnej spektaklu „Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeare’a w reż. Krzysztofa Warlikowskiego z 2005 roku zrealizowaną przez TVP Kultura, która dostępna będzie bezpłatnie na platformie http://mojtd.encyklopediateatru.pl/ w zakładce MULTIMEDIA od 18.12.2020 g. 19:00 do 18.01.2021 g. 10:00.
Bezpośredni link: http://moj.teatrdramatyczny.pl/multimedia/premiery-z-archiwum#22
 
„Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeare’a w reż. Krzysztofa Warlikowskiego wystawione w 1998 roku w Teatrze Dramatycznym niedługo po premierze okrzyknięte zostało ważnym, choć niepozbawionym kontrowersji wydarzeniem, podkreślającym współczesność i aktualność tekstu. Jawna dekonstrukcja formy, głęboka reinterpretacja sensów i feministyczny manifest w jednym – „Poskromienie złośnicy” to jeden z pierwszych spektakli Krzysztofa Warlikowskiego, w którym konsekwentnie rozpoczął budowanie swojego odrębnego, poetyckiego świata teatru.
Danuta Stenka, Adam Ferency, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Dorociński – plejada wybitnych aktorów, niezapomniana muzyka autorstwa Pawła Mykietyna, cyrkowa scenografia Małgorzaty Szczęśniak i niezwykle aktualny temat przemocy, walki i tożsamości płciowej. Nad spektaklem unosi się duch przewrotnego i niekonwencjonalnego Shakespeare’a, który demaskuje dziś ludzkie słabości równie silnie jak kilkaset lat temu.
 
Wydarzenie towarzyszące otwarciu wirtualnego archiwum teatralnego Mój Dramatyczny: mojtd.encyklopediateatru.pl.

Więcej szczegółów dotyczących strony:

 
(fot. Stanisław Okołowicz)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.