Ponad 4800 biletomatów Warszawskiego Transportu Publicznego

Ponad 4800 biletomatów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Już w ponad 4800 miejscach można kupić bilety Warszawskiego Transportu Publicznego. Coraz więcej jest biletomatów mobilnych – urządzenia montowane są we wszystkich typach tramwajów.

Tramwaje Warszawskie zaplanowały zamontowanie 583 biletomatów. Wszystkie mają być w pojazdach pod koniec września a na dziś takich urządzeń w tramwajach jest już ponad 450 sztuk w 398 pojazdach. Maszyny montowane są w pojazdach, w których wcześniej nie było biletomatów, także w tych starszego typu np. 105Na (nazywanych nieraz „akwariami”). W składach dwuwagonowych biletomat będzie w każdym pierwszym wagonie.

Nowoczesne urządzenia sprzedają bilety papierowe (z kodem QR), a także umożliwiają ładowanie Warszawskiej Karty Miejskiej. Są to transakcje bezgotówkowe – pasażer może zapłacić kartą (także zbliżeniowo), telefonem czy BLIK-iem.

Bilety Warszawskiego Transportu Publicznego można kupić w 4826 miejscach. To Punkty Obsługi Pasażerów ZTM (21), inne punkty sprzedaży (1794), biletomaty stacjonarne (721) i biletomaty mobilne czyli w pojazdach (2290). Bilety WTP oferuje także sześć aplikacji na smartfony.

źródło: ZTM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.