Pomóż pomagać bezdomnym z Fundacją Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego

Pomóż pomagać bezdomnym z Fundacją Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego założona w 2010 roku opiera swoje działania na indywidualnej współpracy z człowiekiem potrzebującym i pogłębianiu relacji z nim. Powstała z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów i jest owocem ich wieloletniej działalności zorientowanej na ludzi ubogich i bezdomnych. Fundatorem Fundacji jest Radosław Pazura, który wspiera wizerunkowo prowadzone przez fundację działania.

Fundacja podejmuje szereg inicjatyw, pozwalających powrócić bezdomnym do samodzielnego życia oraz zaangażować się społeczeństwu w pomoc na rzecz osób wykluczonych społecznie. Pozytywny wizerunek fundacji przekłada się na owocną współpracę z mediami oraz osobami publicznymi tj. Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec, Dorota Chotecka, Adam Woronowicz, Ernest Bryll, Marcin Styczeń.

Codziennie Fundacja wydaje około 200 obiadów. W Fundacji prowadzone są zajęcia dla bezdomnych, spotkania z kulturą, można uzyskać pomoc lekarską i materialną w postaci ubrań, kosmetyków.

W we wrześniu 2018r. miało miejsce otwarcie Domu bł. Aniceta – Jałmużnika Warszawy. W domu codziennie rano wydawana jest kawa i herbata, w południe treściwy obiad. W każdą środę odbywa się spotkanie z kulturą, podczas których bezdomni oglądają filmy, słuchają koncertów, spotykają się z artystami. W czwartki jest spotkanie ze Słowem. Co piątek, po obiedzie otwiera się manufaktura bezdomnych – na zajęciach podopieczni fundacji robią różańce, których zysk ze sprzedaży zasila konto fundacji.

Uwaga: na Fundację dla bezdomnych można przeznaczyć 1% swojego podatku.
W zeszłym roku przekazy z 1% zasiliły konto fundacji kwota 19387,37 zł. Suma ta została przeznaczona na budowę Domu bł. Aniceta – Jałmużnika Warszawy.

źródło: materiały prasowe

Fundacja Kapucyńska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.