Pomnik Feliksa „Papy” Stamma. Wiemy jak będzie wyglądał

Pomnik Feliksa „Papy” Stamma.

W dniu 25 września 2017 roku w Klubie Olimpijczyka i siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyły się obrady jury budowy Pomnika Feliksa Stamma w Warszawie. Skład jury reprezentowały wybitne osobistości i autorytety świata kultury, sportu i biznesu. Po burzliwych obradach jury jednogłośnie wskazało zwycięzcę, którym został Lubomir Grigorov – młody artysta z Bułgarii. 

Zwycięski projekt pomnika wykonany przez Lubomira Grigorova.

Drugie miejsce uzyskał Michał Pronobis z Kielc.

Trzecie miejsce przypadło Aremowi Dmytrenko z Warszawy.

Każdy Polak będzie mógł stać się budowniczym pomnika poprzez wykupienie cegiełki charytatywnej, którą przygotowała Fundacja im. Feliksa Stamma. Cegiełki są w różnych nominałach ( 5 wersji w 5 kolorach). 

Prawnuczka Stamma nie poprzestaje na pomniku, idzie za ciosem korując się dewizą, że: „Niemożliwe nie istnieje” wierzy, że obok pomnika powstanie aleja gwiazd wychowanków legendarnego trenera: Jerzego Kuleja, Józefa Grudnia, Mariana Kasprzyka, Leszka Dorogosza, Zbigniewa Pietrzykowskiego i wielu innych Mistrzów boksu, która prowadzić bedzie do już otwartego pierszego w Polsce Muzeum Boksu im. Feliksa Stamma w Hali Gwardii.

Pomnik stanie w samym sercu Warszawy nieopodal Hali Gwardii przy Al. Jana Pawła II.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.