Polska premiera książki „Becoming. Moja historia” Michelle Obamy

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

„Becoming. Moja historia” to długo oczekiwane wspomnienia byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Michelle Obamy. 13 listopada 2018 książka ukazała się w Stanach Zjednoczonych oraz w dwudziestu kilku innych krajach. Na polskim rynku wspomnienia ukażą się 13 lutego 2019 roku w tłumaczeniu Dariusza Żukowskiego – tego dnia odbędzie się spotkanie premierowe podczas którego historiami swojego życia podzielą się znane i wspaniałe kobiety – Polki, które wiele przeszły aby dziś być tymi, którymi są i aby realizować swoje własne cele, pasje i wartości.

W spotkaniu udział wezmą: Jolanta Kwaśniewska – Pierwsza Dama w latach 1995-2005, Sylwia Chutnik, Roma Gąsiorowska i Omenaa Mensah. Rozmowę poprowadzi Karolina Piotrowska.

13 luty 2019, godz. 19:00

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji na stronie:
https://bit.ly/2MoKThf

oraz pod numerem telefonu 22 555 54 55.

Ilość miejsc ograniczona.

Śledźcie nas na instagramie – znajdziecie nas pod nickiem agora_wydawnictwo oraz na Facebooku.
—-
– Pisanie Becoming było głęboko osobistym doświadczeniem – mówi Michelle Obama. – Dało mi przestrzeń, by po raz pierwszy szczerze się zastanowić nad nieoczekiwaną ścieżką mojego życia. Mówię w tej książce o moich korzeniach i o tym jak mała dziewczynka z południowego Chicago odnalazła swój głos i siłę, by walczyć o prawa innych. Mam nadzieję, że moja droga zainspiruje czytelników do odszukania w sobie odwagi i stania się takimi, jakimi chcą być. Nie mogę się doczekać, by podzielić się moją historią.

Michelle Obama stała się jedną z ikonicznych kobiet naszych czasów. Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku – pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej. Została wielką rzeczniczką kobiet, zarówno tych w USA, jak i na całym świecie, gruntownie zmieniając przyzwyczajenia rodzin w zakresie zdrowszego i bardziej aktywnego życia. Towarzyszyła mężowi, gdy prowadził Amerykę poprzez niektóre z najtrudniejszych chwil w historii kraju. A przy tym pokazała nam, jak się poruszać na parkiecie i wychowała dwie trzeźwo myślące córki, chociaż media, które nie wybaczają, cały czas patrzyły jej na ręce.

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i opowiedzianych z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata. Opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje z niezawodną szczerością i wielkim humorem, opowiadając swoją historię tak, jak ją przeżyła – własnymi słowami i na własnych warunkach. Ciepła, mądra i odkrywcza książka „Becoming. Moja historia” to zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Była Pierwsza Dama rusza w trasę promującą wspomnienia w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Pierwsze z serii ekskluzywnych spotkań zaplanowano na dzień premiery, 13 listopada o 20:00 czasu amerykańskiego w Chicago, a rozmowę z Michelle Obamą przeprowadzi Oprah Winfrey. Program trasy promocyjnej można znaleźć na stronie: www.becomingmichelleobama.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.