Polska Noc w Davos

W środę wieczorem w Domu Polskim w Davos odbyła się „Polska Noc”, podczas której międzynarodowi goście Światowego Forum Ekonomicznego mieli okazję poznać z bliska polską kulturę i posmakować polskich dań. Wydarzenie zainaugurował prezydent Andrzej Duda.

„Mamy nadzieję, że to będzie moment, w którym całe Davos będzie nosiło biało-czerwone barwy” – mówił PAP tuż przed rozpoczęciem spotkania prezes PZU Paweł Surówka. Według organizatorów, w wydarzeniu wzięło udział ok. 200 osób, w tym prezesi i właściciele największych światowych korporacji.

Dom Polski powstał z inicjatywy PZU i Banku Pekao S.A., jako część kampanii #PolandCanDoNation, która ma na celu promocję Polski. Uczestnicy trwającego od wtorku Światowego Forum Ekonomicznego, odwiedzając polski pawilon, mogą porozmawiać na temat wyzwań, jakie stoją przed światem, a w szczególności regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Miejsce jest dostępne dla odwiedzających przez cały czas trwania forum, które kończy się w piątek.

Prezes PZU podkreślił, że Dom Polski w Davos dla dwóch polskich spółek jest „niesłychanie ważnym przedsięwzięciem”. „Pokazujemy, że jesteśmy spółkami, które mają ambicje i to ambicje międzynarodowe i to jest jak najbardziej dostrzegane. Pokazujemy też, że chcemy implementować to, co jest najbardziej innowacyjne na świecie na nasz polski rynek, a z drugiej strony bez kompleksów pokazywać przykład Polski, nasze najlepsze rozwiązania” – powiedział.

To właśnie w Domu Polskim we wtorek – podczas zorganizowanej przez PZU i Financial Times debaty – eksperci z zakresu ochrony zdrowia oraz nowych technologii dyskutowali na temat globalnych wyzwań związanych z rozwojem systemów opieki zdrowotnej.

„Grupa PZU pracuje nad rozwiązaniami, nad którymi pracuje cały świat. Jesteśmy otwarci na to, żeby prowadzić aktywną dyskusję na temat tego, jak będą wyglądały ubezpieczenia w przyszłości, w tym przypadku ubezpieczenia zdrowotne” – zaznaczył prezes PZU.

W debacie w Domu Polskim wzięli udział m.in. wiceprezes ds. korporacyjnych Microsoft Healthcare Peter Lee oraz dyrektor generalny Proteus Digital Health Andrew Thompson. Dyskutowano m.in. o bardziej inteligentnych lekach i analityce schorzeń, lepszym dostępie pacjentów do lekarzy, a także bardziej inteligentnych systemach, które zarządzają danymi.

„To są wszystko rzeczy, które Polskę nie mogą pozostawiać obojętną. Pytanie, kto te rozwiązania będzie kiedyś wdrażał. Ja twierdzę, że będzie to Grupa PZU i dlatego chcemy zaprosić do Domu Polskiego naprawdę najlepszych fachowców z całego świata, po to, żeby się uczyć, żeby wymienić się wiedzą i po to, żeby oni myśleli o Polsce” – zaznaczył prezes PZU.

Obecny w Davos prezes PZU Życie Roman Pałac zaznaczył, że w Polskim Domu można porozmawiać o problemach, które są szeroko dyskutowane podczas Davos, czyli m.in. rewolucji przemysłowej 4.0. „To przede wszystkim miejsce spotkań, miejsce, w którym osoby przebywające w Davos, a nie znające dobrze naszych firm, mają okazję je poznać” – wyjaśnił prezes PZU Życie.

Wiceprezes drugiego inicjatora powstania pawilonu, Banku Pekao S.A., Tomasz Styczyński zwrócił uwagę, że Davos jest miejscem, w którym można spotkać na ulicy przywódców światowych i osoby zarządzające największymi globalnymi firmami. „Faktycznie jest to forum światowe, z wszystkimi korzyściami wynikającym z tego faktu. Dla nas obecność tutaj to przede wszystkim ogromna promocja Polski, możliwość szerszego spojrzenia, nie tylko z perspektywy Polski, ale z perspektywy świata, na to jak zmienia się bankowość, jakie są obecnie trendy związane z jej automatyzacją i cyfryzacją” – powiedział Styczyński.

49. Światowe Forum Ekonomiczne we szwajcarskim Davos rozpoczęło się 22 i trwa do 25 stycznia. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych.

 
Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.