Pokazy filmu w technice VR „Wiktoria 1920″

Cykliczne pokazy filmu w technice VR „Wiktoria 1920″

Centrum Pieniądza NBP zaprasza na wyjątkowe pokazy filmu „Wiktoria 1920” upamiętniającego setną rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii widz ma wrażenie uczestniczenia w akcji!

Po założeniu gogli VR widz staje się głównym bohaterem filmu – kurierem, który przewozi meldunek z frontu do polskiego sztabu. Wyrusza w pełną przygód podróż, podczas której musi uciekać przed bolszewikami. Czy uda mu się dostarczyć meldunek?

Warto wspomnieć, że w filmie pojawia się postać Ignacego Matuszewskiego, który we wrześniu 1939 roku uczestniczył w ewakuacji rezerw złota Banku Polskiego, poprzednika NBP.

Film „Wiktoria 1920”, zrealizowany w technologii Cinematic VR 360 stopni 3D, przygotowany został przez Biuro Programu „Niepodległa”. Produkcja tego typu filmów fabularnych jest rzadkością – kamery rejestrują obraz ze wszystkich stron, dzięki czemu można samodzielnie decydować, na co chce się skierować wzrok i uwagę.

Najbliższy pokaz filmu „Wiktoria 1920” odbędzie się w czwartek 1 października w sali edukacyjnej Centrum Pieniądza NBP o godz. 15.30. Kolejne pokazy będą odbywały się cyklicznie – w czwartki, do końca listopada br.


Pokazy filmu „Wiktoria 1920”, październik – listopad (w każdy czwartek), sala edukacyjna Centrum Pieniądza NBP, godz. 15.30.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, o możliwości wzięcia udziału w pokazie decyduje kolejność przybycia. Na pokaz zapraszamy dorosłych i młodzież od 13 roku życia.

ul. Świętokrzyska 11/21

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność przybycia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.