Pokazy filmu dokumentalnego “Twój Vincent: Sen Niemożliwy”

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Pokazy filmu dokumentalnego “Twój Vincent: Sen Niemożliwy”.

Jak powstawał pierwszy w historii ręcznie namalowany pełnometrażowy animowany film? Twórcy filmu „Twój Vincent”, zainspirowani rozmowami z publicznością, przedstawiają kulisy powstania najbardziej kasowego polskiego filmu wszech czasów w książce oraz filmie dokumentalnym.

„Twój Vincent: Sen Niemożliwy” to zapis pracy nad filmem „Twój Vincent”. Kamera towarzyszy twórcom w ich zmaganiach na różnych etapach produkcji, dokumentuje proces powstawania filmu, chwile radości i satysfakcji aż po spektakularny sukces w postaci nominacji do Oscara.

Pokazy specjalne filmu: Gdynia, 25 lutego, g. 18:00 – Gdyńskie Centrum Filmowe; Katowice, 1 marca, g. 19:00 – kino Rialto i Warszawa, 3 marca, g. 19:00 – kino Luna; Gliwice, 8 marca, g. 18:15 – kino Amok. Projekcje z udziałem twórców.

Książkę „Twój Vincent: Podróż” stworzono z myślą o fanach filmu „Twój Vincent”, wielbicielach Vincenta van Gogha i świata animacji. Książka objaśnia proces artystyczny oraz przedstawia emocjonalny roller coaster jakiego doświadczyli twórcy w ich 10-letniej podróży: od momentu, gdy Dorota Kobiela pojawiła się w Łodzi z pomysłem na film, aż do ceremonii rozdania Oscarów. W księgarniach od 27 lutego.

„Twój Vincent” to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. Każda z 65 000 filmowych klatek została ręcznie namalowana z udziałem 125 malarzy z 20 krajów. Film otrzymał ponad 100 nagród, w tym 23 nagrody publiczności, nominacje do Złotych Globów, BAFTA i Oscara oraz nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej. Zdjęcia współtworzył nominowany do Oscara za film „Zimna wojna” Łukasz Żal.

Film sprzedano do 144 krajów, wystawy z obrazami z filmu biją rekordy (Muzeum Noordbrabants 90 000 odwiedzających), zyski ze sprzedaży w sklepie internetowym Loving Vincent osiągnęły wysokość 3 000 000 PLN, zaś album w wersji angielskiej w dobę po uruchomieniu przedsprzedaży, sprzedał się w ilości 400 sztuk.

Bilety: http://www.kinoluna.pl/

Źródło informacji: Breakthru Films

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.