Pokaz „Pablo Picasso. Skarby MNW” przedłużony do 3 marca 2019 roku!

18 tysięcy zwiedzających w dwa tygodnie / pokaz „Pablo Picasso. Skarby MNW” przedłużony do 3 marca 2019 roku!

Muzeum Narodowe w Warszawie z przyjemnością informuje, że pokaz specjalny „Pablo Picasso. Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie” został przedłużony do niedzieli 3 marca 2019 roku. Przez dwa tygodnie prace hiszpańskiego artysty w MNW obejrzało ponad 18 000 osób.

– Liczba gości odwiedzających w ostatnich dniach pokaz dzieł Pabla Picassa w MNW przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zapytania i prośby o przedłużenie wystawy napływają do nas całej Polski. Osoby, które jeszcze nie zdążyły zapoznać się z należącymi do zbiorów Muzeum pracami artysty, będą miały na to szansę, gdyż podjąłem decyzję o przedłużeniu pokazu o tydzień, do 3 marca. Jestem przekonany, że walory artystyczne dzieł jednego z najsłynniejszych twórców XX wieku wynagrodzą naszej publiczności niedogodności wynikające z kolejek
– mówi Dyrektor MNW prof. dr hab. Jerzy Miziołek. I dodaje: – Ideą cyklu „Skarby MNW” jest zaprezentowanie publiczności nieznanych dzieł z naszych zborów w formie pokazów. Premierowe wydarzenie możemy uznać za pełny sukces. Dlatego też już teraz zapraszam na kolejne wydarzenia, jakie ukażą się w tym cyklu.

Od 12 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie można obejrzeć 30 prac Pabla Picassa – ceramikę i grafiki ze zbiorów MNW. To wyjątkowa okazja do poznania dzieł artysty, niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Na pokaz wybrano 10 talerzy z wizerunkami twarzy i przedstawieniami martwej natury. Wszystkie powstały we wczesnym okresie fascynacji artysty ceramiką i istnieją tylko w pojedynczych egzemplarzach. Na pokazie znajdą się również grafiki Picassa z kolekcji MNW, w większości litografie. Prezentowany jest również jedyny rysunek w zbiorach Muzeum oraz współczesna kubistyczna interpretacja „Bitwy pod Grunwaldem” autorstwa młodego artysty Ireneusza Rolewskiego.

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

Wstęp na podstawie biletu do galerii stałych
normalny – 20 zł
ulgowy – 12 zł
we wtorki wstęp wolny

Godziny otwarcia MNW
wtorki–czwartki: 10.00–18.00
piątki: 10.00–21.00
soboty–niedziele: 10.00–18.00
poniedziałki: nieczynne

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.