Pokaz filmu „Hannah Arendt”

Pokaz filmu „Hannah Arendt”.

Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pokaz filmu „Hannah Arendt” (reż. Margarethe von Trotta) w ramach cyklu „Obrazy Historii”. Po projekcji odbędzie się dyskusja o filmie z zaproszonymi gośćmi.

Bezpłatne wejściówki na pokaz i dyskusję są dostępne w kasach kina „Elektronik.


Data: 28 marca (środa)
Projekcja: godz. 17.00
Dyskusja o filmie: około godz. 19.00
Miejsce: Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa

O FILMIE
Hannah Arendt przybywa do Jerozolimy, by relacjonować proces Adolfa Eichmanna – głównego koordynatora i wykonawcę planu zagłady Żydów. Obserwując toczącą się rozprawę, tworzy jedne z najsłynniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych, tekstów w swoim dorobku. Sformułowana przez nią „banalność zła” zajmuje stałe miejsce w kanonie pojęć opisujących narodziny XX-wiecznych totalitaryzmów. Niektóre z tez filozofki wywołują jednak sprzeciw części środowisk żydowskich.

O CYKLU
„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają Państwa do obejrzenia filmu oraz wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami i historykami. Wspólnie będziemy dyskutować, zastanawiać się nad prawdami i mitami obejrzanych historii, szukać znaczeń jakie niosą za sobą prezentowane obrazy, a także jak obecnie wpływają na nasze postawy.

https://www.facebook.com/events/1841236365909219/

 
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.